Skrējiena pa Preiļu pilsētas ielām „Cīruļputenis – 2009” rezultāti!

11.04.2009.

Ar saulainu laiku, kuplu dalībnieku pulku un jauku sacensību gaisotni 11.aprīlī pagāja skrējiens pa Preiļu pilsētas ielām „Cīruļputenis-2009”. Arī šogad skrējiens pulcēja skriet gribētājus ne tikai no mūsu rajona, bet kupli pārstāvēti bija Daugavpils, Ludzas, Rēzeknes un Krāslavas rajoni. Patīkami, ka skrējiens ir iemantojis cieņu arī Jēkabpils, Madonas un Gulbenes fizisko aktivitāšu cienītāju vidū. Attālums nebija par šķērsli dalībai „Cīruļputenī-2009” arī Ventspils un Talsu rajona skrējējiem.


Meistaru klasē uz starta stājās 200 skrējēji, kuri veica atbilstoši vecumam distances no 2 km līdz 8 km un sadalīja Preiļu novada domes medaļu komplektus deviņās vīriešu un astoņās sieviešu vecuma grupās. Katru dalībnieku gan meistaru, gan tautas klasē finišā gaidīja sacensību atbalstītāju A/S „Latgales piens” garšīgs našķis spēku atjaunošanai. Seši ātrākie skrējēji 8 km distancē – Andrejs Domaņins (Daugavpils), Kaspars Briška (Ķekava), Normunds Freimanis (Jelgava), Aigars Matisons (Piltene), Ivars Ļevša (Daugavpils), Andris Dudelis (Daugavpils) un 6 km distancē sievietēm – Inna Poluškina (NBS/OC Ventspils), Vita Vilciņa (Daugavpils), Aija Čača (Preiļi), Dace Anča (Gulbene), Solveiga Ozola-Ozoliņa (Līvāni) un Annija Pušņakova (Dobele) tika pie sacensību atbalstītāja – SEB bankas naudas balvām. Pie veikala „Vēlme” piešķirtajām balvām tika labākie Preiļu jaunie skrējēji – Toms Kunakovs un Anna Svetlova no Preiļu 1. pamatskolas. Ar SIA „Arka” gādību sarūpētās garšīgās tortes nonāca gan atraktīvāko skrējēju, gan kuplāk un vienotāk pārstāvēto skrienošo ģimeņu īpašumā.


Ar rezultātiem iepazīties varēja mājas lapā jau pēc sacensību beigām, drīz interesenti par aizgājušo „cīruļputeni” atmiņās kavēties varēs pārlūkojot foto galeriju. Gribējās redzēt kuplāku pulku pašmāju skriet varētāju -ja ne meistaru , tad vismaz tautas klasē. Pavasara atnākšana liecināja, ka tādu , kam skriešana ir vaļasprieks un sevis formā uzturēšanas līdzeklis mūsu pilsētā ir pietiekoši.
 
Paldies visiem dienestiem – SIA „Preiļu saimnieks”, Preiļu RPP Ceļu policijai, Preiļu novada pašvaldības policijai par atbalstu pasākuma sekmīgai norisei, kā arī skrējiena tiesāšanā iesaistītajam korpusam.


Aktīvākos pašmāju skrējējus gaida starti Latvijas čempionātā krosā, sporta veterānu krosā, kā arī virkne skrējienu daudzviet Latvijā.


Sacensību rezultāti meistarklasē (xls): Sievietes, Vīrieši


Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta metodiķis, sacensību galvenais tiesnesis

Pēdējās izmaiņas: 11.04.2009.