Sestdien LTV7 sāk raidīt Latvenergo koncerna skolēnu erudīcijas konkursu ”eXperiments”

11.04.2009.

Sestdien, 11.04.09., LTV septītais kanāls sāks raidīt Latvenergo koncerna rīkotā skolēnu erudīcijas konkursa `eXperiments` pusfināla spēles. Turpmākos divus mēnešus ik sestdienu spraigā cīņā sacentīsies 21 Latvijas skolu eksakto zinātņu komanda. Ik raidījumā noskaidrosim vienu komandu, kas maija beigās 7 spēcīgāko skolēnu komandu konkurencē sacentīsies par konkursa galveno balvu – ceļojumu uz Atēnām.


Latvenergo skolēnu erudīcijas konkursam šogad bija pieteikušās 183 komandas jeb 915 skolēnu no visiem Latvijas novadiem. Lai atlasītu spēcīgākos dalībniekus, kas cīnīsies par galveno balvu pusfinālā, komandas pirms tam izturēja vairākas konkursa neklātienes kārtas konkursa mājas lapā www.experiments.lv internetā. 21 spēcīgākā Latvijas komanda televīzijas sacensībā parādīs skolā un dzīvē iegūtās iemaņas eksaktajās zinātnēs. Raidījumi būs skatāmi LTV7 katru sestdienu, sākot no 11.04.09 plkst. 12.30, ar atkārtojumiem ik svētdienu, sākot no 12.04.09 plkst. 13.30. Televīzijas raidījumos skatītāji varēs vērot, kā skolēni min elektromīklas, sekot elektropužļu likšanai, aplūkot komandu mājās sagatavotus ar elektrību saistītus eksperimentus, kā arī izjust nelielu adrenalīna devu, kad skolēni centīsies neizsist korķus.
 
Konkursa galvenā balva ir ceļojums uz Grieķiju – uz zemi, kuras senie iedzīvotāji atklāja elektriskās parādības un veica pirmos eksperimentus. Televīzijas spēlēs šogad spēkiem mērosies skolu komandas no Rīgas, Jēkabpils, Preiļu, Bauskas, Jelgavas, Ludzas, Cēsu, Valmieras, Gulbenes, Balvu un Aizkraukles un šo pilsētu apkārtnes.


Ieguvēji būs ne tikai konkursa laureāti, arī pārējie dalībnieki tiks pie vērtīgām Latvenergo koncerna un atbalstītāju sagādātām balvām. Par to šogad kopā ar Latvenergo parūpēsies tūrisma aģentūra FTB Latvija, skolēnu un studentu karte ISIC, apgāds „Lielvārds”, žurnāls „Ilustrētā Zinātne”, laikraksts „Latvijas Avīze”, portāls draugiem.lv, Latvijas populārākā prāta spēle brain.draugiem.lv, foto un optisko iekārtu ražotājs Nikon, piedzīvojumu parks „Mežakaķis”, vertikālais vēja tunelis „Aerodium”, kā arī sulu ražotājs „Cido”.  


”eXperiments” ir erudīcijas konkurss 8. un 9. klašu skolniekiem, un tā mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē, kā arī veicināt jauniešu profesionālo orientāciju, mudinot padziļināti apgūt eksaktās zinātnes. Mācības 8. un 9.klasē ir laiks, kad jaunietis pirmoreiz nopietni sāk apsvērt, par ko viņš vēlas kļūt, kādas ir viņa intereses un kādu karjeru viņš gribētu veidot, tādēļ Latvenergo koncerna organizētais konkurss ir iespēja gudriem un erudītiem jauniešiem pārbaudīt un parādīt savas zināšanas.


Latvenergo skolēnu erudīcijas konkursu rīko jau 14 gadus pēc kārtas. Konkursa laikā skolēni var parādīt, cik labi apguvuši mācību vielu, kā arī līdztekus obligātajai pamatskolas programmai iegūt papildu zināšanas fizikā un enerģētikā. Vienlaikus tā ir arī iespēja skolas vārdu popularizēt visas Latvijas mērogā un parādīt, kurā skolā, pilsētā un novadā top labākie nākotnes eksakto zinātņu speciālisti. 


Plašāka informācija par konkursu `eXperiments` un tā norises gaitu regulāri tiks publicēta konkursa mājas lapā: www.experiments.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.