Internets bibliotēkā var izmainīt tavu dzīvi!

17.04.2009.

Esat laipni aicināti būt klāt Latvijas publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” ceļojošās izstādes „Pasaule klikšķa attālumā” svinīgajā atklāšanā Preiļos, Preiļu Novada kultūras centrā Raiņa bulvārī 19, piektdien, 2009. gada 17. aprīlī plkst. 15.00.


Pēc izstādes atklāšanas Rīgā, 31. martā, tā uzsāka savu ceļojumu pa Latvijas novadiem. Pirmajā aprīļa nedēļā sekoja atklāšanas pasākumi Tukumā, Kuldīgā, Saldū, Rūjienā un Gulbenē. Nedēļā pēc Lieldienām izstāde tiks nogādāta Ventspilī, Talsos, Aizkrauklē, Madonā, Rēzeknē un Preiļos. Līdz maija beigām tā tiks eksponēta ikvienā Latvijas rajonā. Kopumā tā tiks demonstrēta 30 vietās. To organizē Valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas” projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros.


Izstādes galvenais mērķis ir popularizēt jaunās iespējas 874 Latvijas publiskajās bibliotēkās, kurās dažu gadu laikā ir uzstādīti 4000 brīvpieejas datori, bezmaksas internets, Wi-Fi u.c. Vēlamies parādīt ikvienam potenciālajam bibliotēku klientam viņa daudzveidīgos ieguvumus no bibliotēku bezmaksas interneta pakalpojumu izmantošanas, jo ticam, ka tas šajā sarežģītajā laikā var izmainīt cilvēku dzīvi.


„Bezmaksas interneta pakalpojumi bibliotēkās un ar tiem saistītā informācijas resursu pieejamība šajā pārmaiņu laikā cilvēkiem visā Latvijā kļūst arvien aktuālāka, bet ne visi zina par labumiem, ko piedāvā bibliotēkas. Tāpēc arī tapa šī izstāde,” skaidro valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas” direktors Armands Magone.


Izstādes centrālās tēmas: laika un naudas taupīšana, izmantojot e-risinājumus; uzticamo avotu pilnu tekstu datu bāzes; e-katalogi; iespējas cilvēkiem ar redzes traucējumiem, Skype, domubiedru saziņa u.c., kurus šobrīd piedāvā publiskās bibliotēkas.


Atklāšanas pasākumi iecerēti atraktīvi, pozitīvi un dzīvi apliecinoši. Tos vadīs Trešā tēva dēla sūtņi, kas katrā rajonā aicinājuši līdzdarboties arī kādu vietējo personāžu, kuram interneta pakalpojumi bibliotēkā lielā mērā palīdz atrisināt kādu nopietnu vai humorpilnu dzīves uzdevumu. Līdz ar to atklāšanas pasākumu dalībniekus gaida interesanti pārsteigumi.


Izstādes atklāšanas pasākumos klāt būs arī bibliotēku sadarbības partneri un atbalstītāji, pašvaldību pārstāvji, bibliotekāri. Tajos aicināts piedalīties ikviens interesents vai garāmgājējs.


Katrā rajonā izstāde būs apskatāma divas nedēļas.


Projekta vadmotīvs – ikviena cilvēka dzīve neatkarīgi no tā, kur tā tiek dzīvota, ir vienlīdz vērtīga.


„Trešais tēva dēls” ir publisko bibliotēku attīstības projekts, kura mērķis ir nodrošināt iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam bez maksas izmantot platjoslas internetu, bezvadu internetu (WiFi), 4000 brīvpieejas datorus, programmatūru, kā arī saņemt konsultācijas to lietošanā jebkurā no 874 pašvaldību publiskajām bibliotēkām. Projektu līdzfinansē Bila un Melindas Geitsu fonds, Latvijas valsts, pašvaldības un korporācija „Microsoft”. To īsteno Valsts aģentūra „Kultūras informācija sistēmas”.


Arī Jūs būsiet laipni gaidīti!

Pēdējās izmaiņas: 17.04.2009.