Valdība piešķir naudu pašvaldībām Lielās Talkas organizēšanai

07.04.2009.

Otrdien, 7. aprīlī Ministru kabinets akceptēja 36 540 latu piešķiršanu pašvaldībām, kas iesaistīsies 18.aprīļa vides sakopšanas akcijā „Lielā Talka”. Līdz ar to visas pašvaldības, kas būs pieteikušās talkas organizēšanai un nozīmējušas savu koordinatoru, saņems finansiālu atbalstu 70-100 latu apmērā pasākuma laikā savākto atkritumu transportēšanas izdevumu segšanai, maisu, cimdu vai cita inventāra iegādei.


Valdības sēdes laikā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis norādīja, ka šogad valdības piešķirtā summa ir nedaudz mazāka par pagājušo gadu, ņemot vērā degvielas cenu pazemināšanos, kā arī Latvijas poligonu pretimnākšanu, piekrītot pieņemt talkas laikā savāktos atkritumus bez maksas. Pērn pašvaldību atbalstam no valsts budžeta tika novirzīti 40 000 latu. Tāpat premjers aicināja visus ministrus aktīvi iesaistīties un piedalīties Lielās Talkas norisē.


Piešķirtais finansējums aprēķināts, ņemot vērā pašvaldību atsaucību un aktivitāti pirmās Lielās Talkas organizēšanā, kas notika 2008.gada 13.septembrī Latvijas 90.gadadienas pasākumu ietvaros. Pērn Lielajā Talkā tika sakoptas 512 talkošanas vietas 364 pašvaldību teritorijās. Vienas dienas laikā ap 50 tūkstošiem talcinieku savāca vairāk nekā 260 tūkstošus maisu ar atkritumiem. Organizatoru aplēses liecina, ka šogad pašvaldību un iedzīvotāju atsaucība būs vēl lielāka.


Pašvaldību koordināciju nodrošina Latvijas Pašvaldību savienība – pašvaldības, kas vēl nav paspējušas pieteikt dalību pasākumā, to var izdarīt, sazinoties ar Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēža padomnieci Olgu Kokāni (tālr.: 29197604, e-pasts: olga@lps.lv).


Lielo Talku jau otro gadu organizē nevalstiskās organizācijas Projekts Pēdas un domubiedru grupa Tīriem mežiem sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju, Valsts kanceleju, Latvijas Pašvaldību savienību, Vides ministriju, Latvijas Zaļo punktu, Latvijas Valsts mežiem, Latvijas Valsts ceļiem u.c. partneriem.


Informāciju sagatavoja:
Ieva Aile
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.