Donoru diena Preiļos!

15.04.2009.

Valsts Asinsdonoru centra Latgales filiāle informē, ka 2009. gada 15. aprīlī tiek organizēta donoru diena Preiļos! Visi laipni tiek aicināti atbalstīt donoru kustību un ziedot asinis poliklīnikas telpās no plkst. 9.00 -12.00!


2009. gada 11. februārī Preiļos asinis tika ziedotas 110 reizes!


Atgādinām:
Vesels cilvēks var ziedot asinis četras līdz piecas reizes gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu starp asins nodošanas reizēm. Vienā asins nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Tas nav kaitīgi vesela cilvēka veselībai. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām.


Lai nodotu asinis, donoram jābūt veselam un vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Donors nedrīkst svērt mazāk par 50 kilogramiem. Donoram pirms asins došanas jāatpūšas. Nodot asinis nav vēlams pēc nakts maiņas, saspringta darba vai liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms procedūras nedrīkst smēķēt un lietot alkoholu.
(plašāku informāciju var atrast VADC mājas lapā – www.vadc.gov.lv).


Ikviens donors pirms asins nodošanas saņem brokastis viena lata vērtībā, pēc asins nodošanas saņem trīs latu kompensāciju pusdienām. Saskaņā ar darba likumu, iepriekš paziņojot darba devējam par asins nodošanu, donoram pēc katras šādas dienas piešķir atpūtas dienu vai pēc darbinieka pieprasījuma šo dienu pievieno ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam.

Pēdējās izmaiņas: 15.04.2009.