Jau otro gadu izvērtēs žurnālistu ieguldījumu HIV/AIDS tematikas atspoguļojumā plašsaziņas līdzekļos

07.04.2009.

Vēl mēnesi (līdz 5.maijam) žurnālisti aicināti Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) vadītā Eiropas Komisijas finansētā projekta „Koordinēta un visaptveroša HIV/AIDS tīkla paplašināšana intravenozo narkotiku lietotājiem un pārejas grupām” (ENCAP) ietvaros iesūtīt publikācijas vai sižetus par HIV/AIDS tematiku, kas publicēti vai pārraidīti Latvijas plašsaziņas līdzekļos no 2008.gada 1.decembra līdz 2009.gada 1.maijam.


Viens no ENCAP projekta mērķiem ir veicināt žurnālistu radošo darbību, tādēļ jau otro gadu tiks apbalvoti  žurnālisti, kuri  emocionāli smago tēmu  HIV/AIDS  savās publikācijās, sižetos vai reportāžās spēj attēlot profesionāli un izvērsti, paaugstinot sabiedrības zināšanas par iespējām izsargāties no šīs slimības, kā arī veicinot toleranci pret inficētajiem ar HIV/AIDS.


2007.gadā par labāko darbu tika atzīta laikraksta „Subbota” žurnālistes Alīnas Lisinas publikācija SPID lecitsja lubovju. Ziznj posle diagnoza. Eiropas Komisijas finansēts projekts ENCAP apbalvoja žurnālisti ar iespēju iziet apmācības kursu REUTERS FOUNDATION žurnālistu skolā, kas  no  9.-14. novembrim notika Bangkokā (Taizemē), kā arī apmaksāja ceļa un apmešanās izdevumus.


Šogad profesionālāko darbu autoriem ENCAP sarūpējis žurnālistu ikdienas darbam noderīgas lietas – klēpjdatoru,  plaukstdatoru un  apjomīgu zibatmiņu.Žurnālistu darbus vērtēs speciālisti no Veselības ministrijas, Sabiedrības veselības aģentūras, ENCAP, kā arī pārstāvji no sabiedriskajām organizācijām „Papardes zieds” un „AGIHAS”. Plašāk ar darbu vērtēšanas kritērijiem var iepazīties Sabiedrības veselības aģentūras mājas lapā.
 
Informāciju sagatavoja
SVA Komunikācijas daļas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Baiba Auzāne

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.