RSEZ AS Rēzeknes Dzirnavnieks turpmāk vadīs BTC

01.04.2009.

1. martā BTC un Lantmännen Cerealia ir parakstījuši līgumu par to, ka BTC pārņem RSEZ AS Rēzeknes Dzirnavnieks akciju kontrolpaketi. RSEZ AS Rēzeknes Dzirnavnieks īpašumiem, kas sevī ietver 53 000 tonnas graudu noliktavas, biroju telpas un noliktavas, ir stratēģiska nozīme BTC, pateicoties to atrašanās vietai un pieejai dzelzceļam.


Scandinavian Farmers – DLG un Lantmännen kopējais uzņēmums – nostiprina savas pozīcijas Baltijas tirgū, pateicoties savas filiāles BTC (Baltic Transshipment Center) darbībai. Turpmāk par RSEZ Rēzeknes Dzirnavnieka darbību un attīstību rūpēsies kopuzņēmums, kas darbojās tieši graudu realizācijas, minerālmēslu tirdzniecības un zemnieku konsultāciju jomā.


“Ar šādu uzņēmumu mums ir pamats graudu biznesa optimizācijai un zemkopības produktu  pārdošanas attīstībai tuvākajā nākotnē,” saka Anders Halbergs, BTC priekšsēdētājs.


Komentē RSEZ AS Rēzeknes Dzirnavnieks valdes loceklis Sandis Jansons: “Mums ir prieks par pašreizējo sadarbību ar Scandinavian Farmers un ceram, ka šīs pārmaiņas tikai nostiprinās RSEZ AS Rēzeknes Dzirnavnieks pozīcijas tirgū. Jaunā sistēma ļaus vairāk koncentrēties uz kompānijas būtību un sniegs lauksaimniekiem labākus un plašākus pakalpojumus.”


RSEZ AS Rēzeknes dzirnavnieks neto apgrozījums 2008.gadā sastādīja 4,422 miljonus LVL, kas bija par 41% vairāk nekā 2007.gadā. Savukārt pelņas apjoms 2008.gadā ir samazinājies, ņemot vērā sarežģīto ekonomisko situāciju un uzņēmuma izvirzītās prioritātes.


2008.gadā viens no galvenajiem RSEZ AS Rēzeknes Dzirnavnieks mērķiem bija pēc iespējas lielāka graudu apjoma izvešana no Latgales reģiona, kas dotu atbalstu graudkopības attīstībai reģionā. Lai to nodrošinātu, tika palielināts personāla daudzums graudu sagādes laikā, slēgti līgumi par graudu tirdzniecību ar zemāku peļņas procentu utt. Rezultātā 2008.gadā ir sasniegts līdz šim lielākais Latgales reģiona izaudzēto graudu pārkraušanas apjoms 38 tūkstoši tonnas. 2009.gadā uzņēmums ir ieplānojis vēl vairāk palielināt pārkrauto graudu apjomu, kam ir nepieciešams kvalitatīvi sagatavotais elevators.


BTC sāka savu darbību 1999.gadā Liepājā un pašlaik piedāvā ostas termināla pakalpojumus un agro kultūras izejvielas, kā arī pārvadā agro kultūras produktus (piem., graudi un rapsis) caur savu terminālu Liepājā. BTC strādā apmēram 50 cilvēki un tā apgrozījums 2008. gadā bija 40 miljoni eiro.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.