RSEZ AS Rēzeknes dzirnavnieks apgrozījums ir palielinājies par 41%

26.03.2009.

RSEZ AS Rēzeknes dzirnavnieks neto apgrozījums 2008.gadā sastādīja 4,422 miljonus LVL, kas bija par 41% vairāk nekā 2007.gadā. Arī darbinieku algas 2008.gadā tika palielinātas vidēji par 20%. Neskatoties uz sarežģīto situāciju graudu tirgū, uzņēmums gadu ir beidzis ar 63 tūkstoši latu peļņu.


2008.gadā viens no galvenajiem RSEZ AS Rēzeknes Dzirnavnieks mērķiem bija pēc iespējas lielāka graudu apjoma izvešana no Latgales reģiona, kas dotu atbalstu graudkopības attīstībai reģionā. Lai to nodrošinātu, tika palielināts personāla daudzums graudu sagādes laikā, slēgti līgumi par graudu tirdzniecību ar zemāku peļņas procentu utt. Rezultātā izdevās būtiski palielināt Latgales reģionā audzēto graudu iepirkumu. Ja 2007.gadā ieviestie graudi no citiem reģioniem sastādīja 7000 tonnas, tad 2008.gadā pirmo reizi RSEZ AS Rēzeknes Dzirnavnieks pastāvēšanas laikā izdevās izvairīties no graudu ievešanas no citiem reģioniem. Līdz ar to milti RSEZ AS Rēzeknes Dzirnavnieks šogad tiek ražoti tikai no Latgales reģionā izaudzētajiem graudiem.


2009.gadā uzņēmums ir ieplānojis vēl vairāk palielināt pārkrauto graudu apjomu. Komentē RSEZ AS Rēzeknes dzirnavnieks ģenerāldirektors Uldis Ulmanis: „Mēs darīsim visu iespējamo lai uzlabotu pieņemšanas plūsmu, taču ne vienmēr tas ir atkarīgs vienīgi no mums. Cerams, gan raža, gan laika apstākļi šogad būs labvēlīgi Latgales graudu audzētājiem.”


A/s “Rīgas dzirnavnieks” ir viens no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Baltijā. Uzņēmums ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – visu veidu kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem „Hercogs”, „Herkuless” un „AXA”. Uzņēmums ietilpst “Lantmännen” koncerna sastāvā.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.