LATO organizē NATO informatīvo akciju Latvijas skolās

30.03.2009.

Par godu NATO 60.gadadienai un Latvijas dalības NATO piecgadei, Latvijas Transatlantiskā Organizācija (LATO) sadarbībā ar NATO, Aizsardzības un Ārlietu ministriju š.g. 30.martā uzsāk plašu informatīvu akciju, kuras ietvaros pārstāvji no LATO, Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem (NBS), Aizsardzības ministrijas, Ārlietu ministrijas, ASV, Kanādas un Nīderlandes vēstniecības, kā arī Sorosa fonds-Latvija un Latvijas Universitātes apbraukās gan lielākas, gan mazākas Latvijas pamatskolas un vidusskolas, lai informētu skolēnus un skolotājus par tādiem svarīgiem jautājumiem kā NATO būtība un mērķi, Latvijas dalība un pieredze NATO, kā arī Nacionālie Bruņotie spēki un to darbība pēc iestāšanās NATO. Akcija aptvers visus Latvijas reģionus un ilgs līdz maija vidum ar nelielu pārtraukumu skolēnu Lieldienu brīvdienu laikā.


Akcijas ietvaros tiks demonstrēta Aizsardzības ministrijas īpaši skolēniem sagatavotā īsfilma par Latvijas piecu gadu pieredzi NATO; ar nelielām vieslekcijām par NATO, Latvijas dalību un politisko/militāro attīstību uzstāsies eksperti no NBS, ministrijām, nevalstiskām organizācijām un izglītības iestādēm, kas arī ar prieku atbildēs uz skolēnu jautājumiem. Aktīvākajiem skolēniem būs iespēja iegūt organizatoru un sadarbības partneru sarūpētās noderīgas balviņas, savukārt skolu bibliotēkām tiks dāvinātas NATO tematikas grāmatas, informatīvie un audiovizuālie materiāli.


Sadarbībā ar NBS tiks nodrošināta reģionālo militāro apakšvienību dalība akcijā, kas ļaus skolēniem iepazīties ar NBS ekipējumu, ieročiem un transporta līdzekļiem, kā arī neformālā sarunā ar karavīriem noskaidrot viņu ikdienas un misiju piedzīvojumus.


Informāciju sagatavoja
LATO projektu vadītāja Līga Bērziņa

Pēdējās izmaiņas: 30.03.2009.