Preiļos darbu sākusi jauno makšķernieku skola

20.03.2009.

20. martā Preiļu Nevalstisko organizāciju centra telpās notika pirmā – iepazīšanās – nodarbība Preiļu Jauno makšķernieku skolas dalībniekiem.


Uz pirmo tikšanos bija ieradušies 15 bērni un 5 pieaugušie. Jauno makšķernieku skolas izveides iniciators Elgasts Dimants iepazīstināja klausītājus ar skolas darbības plānu, bērni noskatījās makšķerēšanas čempionātu video un iepazinās ar izzinošu literatūru par makšķerēšanu. Pirmajā tikšanās reizē skolas dalībniekus uzrunāja arī Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs. Novada mērs iespēju robežās apsolīja atbalstīt jauno iniciatīvu.


Pirmais kopējais pasākums jaunajiem makšķerniekiem notiks sestdien, 28. martā. Bērni kopā ar vecākiem dosies uz Rīgu, kur Ķīpsalā apmeklēs izstādi “Makšķerēšana 2009”.


Nodarbības jauno makšķernieku vadīs pieredzējuši makšķerēšanas čempionātu laureāti un makšķerēšanas entuziasti. Tuvākajās nodarbībās skolas dalībniekus ar pludiņmakšķerēšanas specifiku iepazīstinās makšķernieku sacensību vairākkārtējais čempions Kazimirs Anspoks, spiningošanas noslēpumos dalīsies Latgales makšķerēšanas čempionātu organizētājs Elgasts Dimants. Ar dažādiem makšķerēšanas piederumiem un atlaidēm to iegādei makšķerēšanas skolu ir solījusi atbalstīt Latvijas Makšķernieku federācija.


Pieredzējušu makšķerēšanas čempionātu laureātu un makšķerēšanas entuziastu vadībā bērni varēs apgūt ne tikai ‘copes’ lietas no A līdz Z, bet arī izkopt saudzīgu attieksmi pret dabu. Teorētisko zināšanu nostiprināšanai plānots rīkot praktiskās nodarbības, arī makšķerēšanas čempionātus bērniem.


Pēc skolas beigšanas bērni iegūs pieredzi, kas noderēs nākotnē, izvēloties makšķerēšanu kā atpūtas vai sporta veidu.


Nākošā jauno makšķernieku skolas nodarbība notiks 10. aprīlī plkst. 14.00 Preiļu NVO centra telpās.


Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 20.03.2009.