Visvairāk pieteikumu uz LU Fonda stipendiju „Ceļamaize” – no Latgales reģiona

24.03.2009.

23. martā 12. klases abiturientiem noslēdzās pieteikšanās Latvijas Universitātes (LU) Fonda stipendijai „Ceļamaize”. Vislielākā LU studētgribētāju atsaucība – no Latgales reģiona, kas ir 26% no visiem pretendentiem, kam seko vienlīdz liela aktivitāte no Zemgales (19%), Kurzemes (19%), Vidzemes (18%) un Rīgas rajona un Jūrmalas (kopā 18%).


Pieteikumi saņemti no pilnīgi visiem Latvijas rajoniem, vislielākais pretendentu skaits ir no Rīgas, Rēzeknes, Aizkraukles, Liepājas un Saldus rajoniem. Kopā saņemti gandrīz 200 pieteikumu.
 
No 25.marta līdz 14.aprīlim komisija izskatīs pieteikumus, izvērtējot pretendenta motivāciju tālākizglītoties LU, viņa sabiedriskās aktivitātes un sasniegumus mācību darbā, kā arī rekomendācijas no izglītības iestādes pārstāvja (vai ārpusskolas un interešu izglītības iestādes vadītāja) un rekomendācijas no sociālā darbinieka, finanšu rādītājus. Pēc tam komisija izvirzīs atbilstošākos kandidātus otrajai kārtai.


No 20. līdz 30.aprīlim notiks intervijas ar pretendentiem gan Rīgā, gan Latvijas reģionos; par interviju laikiem pretendentiem LU Fonds paziņos katram individuāli. Komisijā darbosies LU saimes pāstāvji, LU Fonda valdes locekļi, mecenātu pārstāvji, LU Fonda kampaņas „Ceļamaize” mediju partneri, kā arī pieaicinātie neatkarīgie eksperti.


90 „Ceļamaizes” stipendiātu paziņošana notiks 28.maijā. Reģistrējoties studijām un kļūstot par LU studentu, no 3. līdz 7.augustam notiks līgumu slēgšana par LU Fonda stipendijas „Ceļamaize” saņemšanu.


LU Fonda sociālās stipendiju kampaņas „Ceļamaize 2009” mērķis par godu LU 90 gadu jubilejai 2009./2010.akadēmiskajā gadā sadarbībā ar izglītību veicinošiem mecenātiem un atbalstītājiem sarūpēt 90 stipendijas „Ceļamaize” Latvijas jauniešiem.


2008./2009.akadēmiskajā gadā tika novērota pastiprināta aktivitāte uz pieteikšanos stipendijai „Ceļamaize” – tika saņemts četras reizes vairāk pieteikumu nekā iepriekšējā mācību gadā. Stipendijas ieguva 23 stipendiāti. Kopš stipendijas „Ceļamaizes” pasludināšanas 2005./2006.akadēmiskajā gadā tās jau ir saņēmuši 90 jaunieši. Kopumā šo gadu laikā saņemti teju 500 pieteikumu.


Atvieglojot atbalstīšanas iespējas esošajiem mecenātiem un LU absolventiem, 2008.gadā izveidota tiešsaistes maksājuma sistēma www.fonds.lv mājas lapā.


Par LU Fondu


Nodibinājums LU Fonds darbojas kopš 2004.gada un ir respektabla mecenātisma organizācija, kura uzņemas rūpes par izciliem, centīgiem (arī ar nepietiekamu materiālo nodrošinājumu) studentiem sadarbībā ar izglītības mecenātiem un atbalstītājiem.
Plašāka informācija par citām LU Fonda stipendijām mājas lapā
www.fonds.lv  – jaunieti, tā ir Tava iespēja!

Pēdējās izmaiņas: 24.03.2009.