Preiļu vīru ansamblis – otrais labākais Latgalē

14.03.2009.

14. martā Madonā notika pirmais Latvijas vīru ansambļu konkurss. Preiļu vīru ansamblis konkurencē ar visas Latvijas dziedošajiem vīriešiem ieguva pirmās pakāpes diplomu un iekļuva stiprāko vīru ansambļu sešiniekā. Ansambļa vadītājs Alberts Vucāns savu dziedātāju uzvaras salīdzina ar sasniegumiem sportā: „Tas ir tāpat kā iekļūšana augstākajā līgā kādā no sporta veidiem”.


Protams, gandarījums ir liels, jo rezultātu sasniegšanai ir ieguldīts nopietns darbs. Preilieši daudz strādā, lai noslīpētu katras dziesmas skanējumu. Ansambļa sastāvā ir deviņi spēcīgi dziedātāji, kuri arī aizvadītajā skatē kaldināja uzvaru: tenori – Valdis Liepiņš, Ivars Sitniks, Staņislavs Skutelis un Didzis Vanags, otrās balss dziedātāji – Jānis Rutkovskis, Vladimirs Ivanovs, Edgars Znutiņš un basi – Pēteris Kotāns, Oļegs Koļesņičenko un pats Alberts Vucāns.


Skatē mūsu vīri dziedāja trīs dziesmas – latgaliešu tautas dziesmu „Bolta puča azarā” un latviešu tautas dziesmu „Kāzu dziesma” Edvīna Dreiblata apdarē, kā arī itāļu tautas dziesmu.


1998. gadā un 2004. gadā Preiļu vīru ansamblis līdzīgā konkursā bija ierindojies 3. vietā. Pagājušajā gadā pēc skates rezultātiem mūsu vīri bija devītie, arī iegūstot 1. kategorijas diplomu. Šogad, nedaudz atpaliekot no Rēzeknes pilsētas vīru vokālā ansambļa, Latgalē iegūta 2. vieta.


Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste


Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.