Atsaucība makulatūras vākšanas akcijā daudzkārt pārsniedz prognozēto

19.03.2009.

Swedbank Vislatvijas makulatūras vākšanas akcija, ko organizē Latvijas Dabas fonds, „Swedbank” un papīrfabrika „Līgatne”, ir pārsniegusi pat visoptimistiskākās prognozes un kopumā pārstrādei jau ir nogādātas 583 tonnas makulatūras.


Pateicoties šādam rezultātam, makulatūras vācējiem no izciršanas izdevies izglābt vismaz 7579 kokus. Tik daudz koku vajadzētu nocirst, lai saražotu tādu pašu apjomu papīra, ko var saražot no savāktajām 583 tonnām.


Kopumā akcijai pieteicās 448 skolas no visiem Latvijas reģioniem. Šobrīd akcijas organizētāji jau lūguši skolām makulatūru uz doto brīdi vairs nevākt, jo ir kļuvusi apgrūtināta makulatūras loģistika un uzglabāšana papīrfabrikā.


Kā informē akcijas organizatori, skolu aktivitāte ir tik liela, ka Līgatnē izveidojušies apjomīgi makulatūras uzkrājumi, kurus nevar paspēt tik ātri pārstrādāt. Lai pagūtu jau savākto papīru no skolām paņemt vēl mācību gada laikā, makulatūras savākšana tiks aktivizēta un īstenots arī netradicionāls tās uzglabāšanas veids, proti, Swedbank papildu citām lietām sarūpējusi 2000 īpašus maisus, kuros makulatūru varēs uzglabāt arī ārpus pārpildītās Līgatnes papīrfabrikas – zem klajas debess. Katrā maisā šādi būs iespējams uzglabāt ap 500 kilogramus makulatūras.


Kā norāda Latvijas Dabas fonda vadītāja Inga Račinska, savāktās makulatūras apjoms patiešām ir milzīgs un tas apliecina, ka šādas akcijas ir nepieciešamas un tās jārīko regulāri.


„Mēs sakām lielu paldies visām skolām par aktīvo dalību akcijā un pateicamies arī par izturību un izdomu, ko vairākas skolas parādīja, pie sevis ilgāku laiku uzglabājot jau savākto makulatūru. Uz makulatūras savākšanu gaida vēl 348 skolas ar apmēram 900 tonnām makulatūras, tāpēc mums aktīvi jāstrādā, lai līdz mācību gada beigām to visu paspētu nogādāt Līgatnē” norāda Inga Račinska.


Makulatūras akcija tika uzsākta 2008. gada rudenī. Tās organizētāji ir „Swedbank”, Latvijas Dabas fonds un Līgatnes papīrfabrika, kas ir vienīgā papīrfabrika Latvijā, kas papīra izgatavošanai izmanto makulatūru. Kravu pārvadāšanu nodrošina SIA Kravu eksperti.


Kontaktinformācija:
Kristīne Jakubovska
Swedbank preses sekretāre
tālr. 67444560
e-pasts:
kristine.jakubovska@swedbank.lv
Zaiga Pulkstene
Mazcenu aleja 3, Jaunmārupe, LV2166
tālr. 67830996
e-pasts:
zaiga.pulkstene@ldf.lvSAUDZĒ DABU – PADOMĀ, PIRMS DRUKĀ!

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.