Lielajai Talkai jau 227 koordinatori

18.03.2009.

18. martā Latvijas Universitātes Lielajā Aulā notika Lielās Talkas koordinatoru sanāksme. Pasākumā piedalījās 227 dalībnieki, tostarp 152 pašvaldību koordinatori, 49 skolu, 6 augstskolu un 20 organizāciju pārstāvji.


Atklājot sanāksmi, Lielās Talkas patrons Valsts prezidents Valdis Zatlers uzsvēra kopīga darba lielo nozīmi, padarot Latviju tīrāku un zaļāku. V.Zatlers aicināja talkotājus visā valstī aiz sevis atstāt tikai labās pēdas. „Mēs talkosim tikmēr, kamēr katrs Latvijas iedzīvotājs, katra ģimene pārņems mūsu piemēru un neatstās zemē atkritumus,” norādīja V.Zatlers.


Vēlot talciniekiem izdošanos, Vides ministrijas valsts sekretārs Guntis Puķītis salīdzināja Lielo Talku ar Dziesmusvētkiem – kad vienam pasākumam, vienam darbam vienā dienā vienojas liels skaits Latvijas iedzīvotāju. Arī domubiedru grupas „Tīri meži” vadītāja Ilze Aizsilniece uzsvēra pasākuma unikalitāti un aicināja būt vienotiem, lai sasniegtu kopēju mērķi – tīru Latviju.


Runājot par talkas organizēšanas praktiskajiem jautājumiem, projekta Pēdas vadītāja Vita Jaunzeme ziņoja, ka jau šobrīd koordinatori var saņemt bezmaksas talkošanas inventāru – maisus, cimdus un informatīvus materiālus. V.Jaunzeme aicināja koordinatorus piesaistīt sponsorus, kas varētu sniegt papildus atbalstu talkas organizēšanai.


Lai veicinātu pašvaldību iesaisti Lielās Talkas organizēšanā un sakoptu pēc iespējas plašāku valsts teritoriju, nozīmīgu ieguldījumu sniegusi Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācija. „Lielā Talka Latvijai būs pirts diena”, norādīja asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Vilgerts, uzsverot, ka atkritumus, kas savākti Lielās talkas laikā, atkritumu poligonos varēs nodot bez maksas. J.Vilgerts atzina, ka atkritumus bez maksas poligoni būs gatavi pieņemt arī pēc talkas, par to vienojoties individuāli ar konkrēto poligonu.


Sanāksmes dalībnieki tika informēti arī par iespējām talkot valsts mežu un valsts ceļu teritorijās – šo atkritumu izvešanu nodrošinās Latvijas Valsts meži un Latvijas Valsts ceļi.


Papildus informācijai:
Ieva Aile
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja
Tālr.: 67082902 / 29104676
E-pasts:
ieva.aile@mk.gov.lv
www.talkas.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.