15. martā Eiropa atzīmē Patērētāju dienu

15.03.2009.

Katru gadu visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā patērētāju tiesību diena. Šīs dienas mērķis ir pievērst uzmanību visu patērētāju tiesībām un pieprasīt šo tiesību ievērošanu.


Starptautiskās patērētāju tiesību dienas aizsākums saistāms ar kādreizējā ASV prezidenta Dž. F. Kenedija uzrunu ASV kongresam 1962. gada 15. martā. Viņa deklarācijā bija iekļautas četras patērētāju pamattiesības – tiesības uz drošību, informāciju, izvēli un uzklausīšanu.


„Patērētāji pēc definīcijas esam mēs visi”, teica Kenedijs. „Pati lielākā ekonomiskā grupa, kas ietekmē un kuru ietekmē tikpat kā katrs publiskais un privātais lēmums ekonomikā. Tomēr tieši šīs grupas viedoklis bieži vien paliek nesadzirdēts”.


Pirmā Starptautiskā patērētāju tiesību diena tika atzīmēta 1983. gada 15. martā. Šī diena Eiropas Savienībā ir pasludināta par Eiropas patērētāju dienu, kuras gaitā patērētāji pastiprināti tiek informēti par savām tiesībām.


Patērētāju tiesības Eiropas Savienībā ir 18. martā plānotās preses konferences galvenā tēma. Eiropas Savienības patērētāju lietu komisāre Meglena Kuneva (Meglena Kuneva) un Eiropas Komisijas Patērētāju lietu direktorāta direktore Žaklīne Mainore (Jacqueline Minor) kopā ar Latvijas Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktori Baibu Vītoliņu atklās informatīvu kampaņu par patērētāju tiesībām izmantojot patēriņa kredītu, iepērkoties internetā un ceļojot Eiropā.


Preses konference notiks 2008. gada 18. martā plkst. 10:30 Eiropas Savienības mājā, 2. stāvā, Aspazijas bulvārī 28.


Informāciju sagatavoja:
Kristīne Toma
Projekta vadītāja
Komunikāciju aģentūra/Edelman Affiliate

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.