Notiek intensīvs darbs elektroapgādes atjaunošanā

10.03.2009.


Snigšana 10. marta naktī Latvijas Centrālajā un Dienvidu reģionos ir radīja elektroapgādes traucējumus. Pēc intensīva elektromontieru brigāžu darba līdz 10. marta plkst. 14:00 bez sprieguma ir vēl aptuveni 5033 lietotāji (šorīt rīta bez elektroapgādes bija palikuši bija 9946 klienti).


Smagais sniegs ir noliecis kokus un to zarus, kas savukārt iekrituši vai iekārušies elektrolīnijās, tādējādi izraisot bojājumus.


AS „Sadales tīkls” Centrālajā reģionā vēl bez sprieguma bija palikuši 80 transformatoru punkti, (t.i. ~ 1083 lietotāji), Visvairāk bojājumu un elektroenerģijas piegādes pārtraukumu joprojām reģistrēti Ķekavā –   Baložos, Plakanciemā, Jāņupē, Bruņciemā; Ogres rajonā – Birzgales pagastā; Ādažos un Jūrmalā Priedainē.


Savukārt AS „Sadales tīkla” Dienvidu reģionā vēl ir jāstrādā, lai elektroenerģijas piegādi atjaunotu 395 transformatoru punktos (t.i. ~ 3950 lietotājiem). Joprojām elektroenerģijas piegāde visvairāk ir traucēta Jelgavas rajonā – Kalnciemā, Līvbērzes pagastā, Valgundes pagastā, Cenu pagastā, Dalbē, Jaunpēterniekos un Olainē – kopā aptuveni 1070 lietotājiem. Bauskas rajonā – Svitenes pag., Īslices, Vecumnieku, Vecsaules, Skaistkalnes un Brunavas pagastos – kopā aptuveni 640 lietotāji; Talsu rajonā – Kolkā, Melnsilā, Vīdalā, Ģipkā, Pūrciemā, Laidzes, Ģibuļu un Dundagas pagastos – kopā 1330 lietotāji; Tukuma rajonā – Irlavas pagastā, Engurē, Apšuciemā, Ķesterciemā, Ragaciemā, Lapmežciemā, Klapkalnciemā, Plieņciemā, Abragciemā, Bērzciemā, Mērsragā – kopā 910 lietotāji.


Šobrīd turpinās elektroenerģijas piegādes atjaunošanas darbi AS „Sadales tīkls” Centrālajā un Dienvidu reģionos, operatīvās izbraukuma brigādes strādā, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektroapgādi uzņēmuma klientiem.


Visbiežākais bojājumu iemesls bija līnijās iekritušie koki un koku zari, kas šādā gadījumā, vai nu atslēdz, vai pārrauj līniju vadus. Remontdarbu lielākais traucēklis ir biezā sniega sega, kas būtiski apgrūtina operatīvā transporta pārvietošanos un piekļūšanu līniju bojājumu vietām.


Citi Latvijas reģioni sniega stihijas dēļ nav cietuši.


Andris Siksnis, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas vadītājs
Tālr.: 67728811; 29286350

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.