Jūlijā noslēgsies Preiļu 1. pamatskolas tautas deju kolektīva „Gaida” un Kunovices pamatskolas tautas deju kolektīva kopīgi īstenotais projekts „Draudzība caur deju”

11.03.2009.

5. martā Preiļos notika kārtējais pasākums Eiropas Savienības mūžizglītības programmas „Comeniuss” skolu partnerības „Draudzība caur deju” projekta ietvaros. Preiļu 1. pamatskolas deju kolektīvs „Gaida” prezentēja izdoto kolektīva bukletu, kurā ir liels bilžu klāsts no dažādiem koncertiem Latvijā un ārzemēs, kā arī informācija par kolektīvu latviešu un angļu valodā.


Projekta dalībniekus sveica Preiļu 1. pamatskolas direktore Nora Šņepste, skolas pedagogi un deju kopas dalībnieku vecāki. Katrs pasākuma dalībnieks krāsaino bukletu saņēma dāvanā.


Pasākumā skanēja čehu tautas dziesmas, „Gaidas” dalībnieki parādīja savu prasmi čehu tautas deju apgūšanā. Dejotāji un skolotāji piedalījās viktorīnā par Čehiju, atbildot uz dažādiem jautājumiem par Eiropas valsti, ar kuras vienaudžiem Preiļu jauniešiem ir izveidojušās draudzīgas attiecības.


Pasākumā tika prezentēts arī deju kolektīva „Gaida” jaunais logo, kuru izstrādājis Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēknis Kristaps Ancāns.


Eiropas Savienības mūžizglītības programmas „Comeniuss” skolu partnerības „Draudzība caur deju” projekta aktivitātes starp Preiļu 1. pamatskolas tautas deju kolektīvu „Gaida” un Kunovices (Čehija) pilsētas tautas deju kolektīvu norisinās laika posmā no 2007. gada oktobra līdz 2009.gada jūlijam.


Pagājušā gada jūlija mēnesī Kunovices dejotāji ar koncertiem viesojās Preiļu pilsētā un rajonā – Preiļu pilsētas 80. dzimšanas dienas pasākumos, veco ļaužu pansionātos un bērnu namos. Kopīgi tika sagatavoti deju uzvedumi ar latviešu un čehu tautas dejām, preilieši mācījās čehu valodu, Kunovices bērni apguva latviešu valodu, bet visi kopā papildināja angļu valodas zināšanas.


Šī gada jūnijā deju kolektīvs „Gaida” dosies uz Čehiju, piedalīsies tautas festivālā „Kunovices vasara” un iepazīsies ar Prāgu.


Partnerībā no Latvijas puses iesaistījušies 20 dejotāji, kolektīva vadītāja Gaida Ivanova un vēl četri skolotāji.


Maija Paegle,


sabiedrisko attiecību speciāliste


Pēdējās izmaiņas: 11.03.2009.