MEKLĒ SPĒLES „JAUNIE RĪGAS SARGI” ACULIECINIEKUS UN AICINA ĶĻŪT PAR FRONTES ZIŅOTĀJIEM

04.03.2009.


Kamēr spēles „Jaunie Rīgas sargi” visspēcīgākās komandas gatavojas izšķirošajām pusfināla sacensībām martā, visi spēles dalībnieki, kas piedalījušies iepriekšējās kārtās, līdzjutēji, pārstāvji un draugi tiek aicināti piedalīties reportāžu konkursā „Frontes ziņotājs”.


Frontes ziņojumiem Brīvības cīņu apstākļos bija īpaša nozīme – pēc tiem varēja uzzināt karadarbības situāciju, rekonstruēt notikumus, un vēl mūsdienās tie kalpo par vērtīgu vēstures liecību.


Tāpēc arī „Jauno Rīgas sargu” organizētāji ir izsludinājuši konkursu Frontes ziņotājs” un aicina atsaukties visu vēsturisko (notikušo) spēļu aculieciniekus un veidot cīņu reportāžas!


Aicinām ziņojumus veidot kā precīzus notikumu atspoguļojumus, ietverot kareivju atmiņas un interesantus stāstus par spēļu dienu, intervijas, apcerējumus, kā arī pievienot spilgtākās fotogrāfijas
Daudzas arī vēstures arhīvos atrastās operatīvās ziņas bija kā spraigi kauju skatu atainojumi. Lūk, Latvijas Armijas Virspavēlnieka štāba ziņojuma fragments:


„… Uz kreisā Daugavas krasta vāja atšaudīšanās… Uz labā Daugavas krasta un Lubānas ezera rajonā bez pārmaiņām un mierīgi. Uz ziemeļiem no Lubānas ezera lielinieki uzbruka mūsu nodaļām Augustovas rajonā, bet ar mūsu pretuzbrukumu lielinieki tika atsisti… Uz labā Daugavas krasta pie Skrebeļu sādžas izlūku sadursmes… Lielinieku izlūku partija tapa sakauta un aiztriekta, pamezdama divus kritušos, sešus ievainotos un piecus gūstekņus. Mums 3 ievainotie…
Ziņoja Štāba priekšnieks Kopvedis Kaniņš.”


Frontes ziņotāji tiek aicināti veidot reportāžas gan par spēles otrās (rajonu) kārtas notikumiem, kas risinājās pagājušajā gadā no oktobrī līdz decembrim, gan par pusfināla spēlēm, kas būs martā!


Visas reportāžas tiks publicētas mājas lapā www.jaunierigassargi.lv, bet katra Latvijas reģiona (Vidzemes, Zemgales, Latgales un Kurzemes) labākā reportāža vai reportāžas fragments tiks publicēts laikrakstā „Latvijas Avīze”. Tāpat arī interesantākajiem un precīzākajiem frontes ziņotājiem tiks piešķirtas atbalstītāju balvas.


Frontes ziņotāju reportāžas jāiesūta par otro kārtu līdz 16.martam, par pusfinālu līdz 9. aprīlim, bet labāko autoru apbalvošana notiks 4. maijā – spēles fināla laikā, kino pilsētiņā „Cinevilla”.


Vairāk informācijas par konkursu www.jaunierigassargi.lv
Spēles „Jaunie Rīgas sargi” spraigās pusfināla cīņas notiks jau pavisam drīz – 17. martā, Preiļos pilsētas parkā, 19. martā Siguldā pie 2.pamatskolas un Gaujas Nacionālā parka teritorijā, 24. martā Liepājā Kara ostā, 26. martā Valgundes pagastā, Ziemassvētku kauju muzeja “Mangaļi” teritorijā pie Tīreļpurva.
 
Pusfināla spēlēs dalībnieki apgūs jaunas prasmes un zināšanas – veidot un vadīt komandu, orientēties pēc kartes apvidū, izmantot Morzes ābeci un semaforu, sniegt pirmo palīdzību cietušajam, izmantot virves šķēršļu pārvarēšanai, izzināt reģiona Brīvības cīņu vēsturiskos notikumus. Iegūtās iemaņas komandas izmantos misijas uzdevuma veikšanai, kas balstīts Brīvības cīņu leģendā. Atzīmējot Latvijas armijas 90 gadu jubileju, leģendas imitēs reālus notikumus un situācijas, ar kādiem sastapās tikko dzimušās Latvijas armijas karavīri pirms tieši 90 gadiem.


Spēli “Jaunie Rīgas sargi” organizē Jaunsardzes centrs, valsts aģentūra „Tēvijas sargs” un Nacionālie Bruņotie spēki.


Spēli atbalsta SEB banka, Amigo, Latvijas Zaļais punkts, Magnum, Pelēkais vilks, NRJ Reklāma, Lāči, Energolukss, Apsara, Venden, Toi Toi, teltis.lv, celotajs.lv, IT House, Latvijas Neatkarīgā televīzija, Latvijas Avīze, draugiem.lv, one.lv, inbox.lv, tvnet.lv, European Hit Radio, Cinevilla studio, Latvijas Kara muzejs.Marta Romanova,
spēles “Jaunie Rīgas sargi” organizatore,
T./ Fakss 67600666
Mob. 26475178
marta@ekomedia.lv
www.jaunierigassargi.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.