Balso PAR savu planētu Zemes stundas laikā 28. martā plkst. 20:30!

28.03.2009.


Līdz brīdim, kad 28. martā plkst. 20:30 uz stundu izslēgsim apgaismojumu par godu Zemes stundai, palicis vēl viens mēnesis. Pavisam drīz Zemes stunda būs klāt!


Arī Preiļu novada dome ir iesaistījusies Pasaules Dabas Fonda rīkotajā Zemes stundā.


Zemes stunda ir Pasaules Dabas Fonda rīkota globāla akcija, kuras laikā katrs ir aicināts uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu, lai simboliski pievērstu uzmanību klimata pārmaiņām un demonstrētu vienotu nostāju Kopenhāgenas ANO galotņu tikšanās dalībniekiem, kuri 2009.gada beigās lems par jaunu globālo vienošanos klimata pārmaiņu jautājumos.


Arī Latvija ir viena no 77 valstīm, kura piedalīsies vispasaules akcijā. Šogad Zemes stunda norisināsies visā Latvijas teritorijā. Savu atbalstu akcijai un gatavību uz stundu izslēgt apgaismojumu pašvaldībām piederošajās ēkās apstiprinājusi ne tikai Preiļu novadā, bet arī Rīgas pilsētas dome, Aizkraukles, Cēsu, Jelgavas, Limbažu, Ventspils, Dobeles, Valkas un Saldus pašvaldības. Vēl vairāku pilsētu domes izrādījušas interesi par Zemes stundu un plāno jau tuvākajā laikā oficiāli paziņot par savu dalību akcijā, lai pievienotos 680 pilsētām visā pasaulē, kas jau apņēmušās piedalīties akcijā. Pasaules Dabas Fondam sadarbībā ar WWF Zemes stundu Latvijā palīdzēs īstenot arī Dienas mediji, raidījums Vides fakti, žurnāli KUŠ! un Vides Vēstis, Interneta portāli Draugiem.lv, TVNET un Tribīne.lv.


Patīkami redzēt, ka cilvēki paši rada idejas, ko darīt Zemes stundas laikā. Piemēram, šeit atrodama pamācība, kā soli pa solim radīt pašam savu Zemes stundu. Savukārt Dobeles Jauniešu dome nolēmusi nedēļas garumā savā pilsētā rīkot informatīvus pasākumus saistībā ar vispasaules akciju. Pateicoties jauniešu iniciatīvai, 28. martā plkst. 20:30 Dobeles centrā stundas garumā būs iespēja sildīties pie ugunskura un skatīties ekoloģijas tēmām veltītas filmas. Varbūt arī Tev ir idejas, kā padarīt Zemes stundu neaizmirstamu? Atsūti savas pārdomas mums un dalies arī ar saviem draugiem!


Un atceries – ikvienu stundu iespējams pārvērst par Zemes stundu. Tu vari izslēgt gaismu un elektroierīces, kad tās neizmanto (iedomājies, Tavs televizors gaidīšanas režīmā patērē ap 25% no strādājoša aparāta enerģijas!). Tu vari izvēlēties mazāk iepakotus, Latvijā audzētus produktus, censties pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Tu vari darīt vēl daudz lietu, kas pamazām padara mūsu vienīgo planētu labāku.


Tāpēc aicini cilvēkus sev apkārt reģistrēties un kļūt par Zemes stundas atbalstītājiem www.earthhour.org/latvija, meklē jaunākās ziņas www.pdf.lv, kā arī seko Zemes stundai Twitter.com un Sekoman.lv! Noskaties arī Zemes stundas 2009 video, kas aicina mūs visus uz pasaulē lielākajām vēlēšanām! Balso PAR savu planētu Zemes stundas laikā 28. martā plkst. 20:30!


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.