Sabiedrības veselības aģentūra aicina iesaistīties pozitīvas domāšanas kustībā

27.02.2009.


Sabiedrības veselības aģentūra (turpmāk – SVA) savā mājas lapā izveidojusi sadaļu ar nosaukumu „Domā pozitīvi!”, kurā būs atrodami speciālistu ieteikumi garīgās veselības veicināšanai.  Tāpat sadaļā tiks apkopota pozitīvi domājošu cilvēku ikdienas pieredze dažādu negāciju un problēmu risināšanā un pārvarēšanā.


SVA aicina ikvienu rakstīt uz elektronisko adresi domapozitivi@sva.gov.lv un dalīties savās pārdomās par to, kā skatījums uz dzīvi var ietekmēt pašsajūtu, attiecības ar tuviniekiem, draugiem un darba kolēģiem. Uz šo adresi iespējams arī uzdot jautājumus SVA sabiedrības veselības analītiķēm – psiholoģei Ievai Šlosbergai un psihoterapeitei, ārstei  Guntai Jakovelai.


Ņemot vērā sabiedrībā valdošo saspringto gaisotni un pieaugošo depresiju, SVA speciālisti izstrādās ieteikumus dažādām vecuma grupām par to, kā atgūt labu pašsajūtu un rast dzīvesprieku, kā tikt galā ar raizēm un negatīvām emocijām, kur meklēt atbalstu, ja ar saviem spēkiem galā netikt.


SVA atgādina, ka pozitīva domāšana palīdz atgūt emocionālu līdzsvaru. Ja mēģināsim sev apkārt saskatīt pozitīvo, nevis tikai koncentrēties uz kļūdām un neveiksmēm, ja biežāk smaidīsim un veltīsim labus vārdus apkārtējiem – mazināsies sabiedrības negatīvais noskaņojums kopumā.            


Sadaļu „Domā pozitīvi!” SVA mājas lapā www.sva.gov.lv atklāj pašu SVA darbinieku paustais:
SVA direktors Uldis Līkops : „Visos laikos un it īpaši šobrīd ir jāsaglabā uzticība mūžīgām un pārbaudītām vērtībām – pozitīvai domāšanai, veselīgai dzīvošanai un izpalīdzībai otram grūtā brīdī.”  
SVA direktora vietnieks zinātnes un pētniecības jautājumos Māris Taube: „Apmierinātība ar sevi un dzīvi ir atkarīga no cilvēka uztveres un attieksmes pret notiekošo.  Pozitīva attieksme pret dzīvi spēj mainīt uz labu daudzas lietas, un labā ziņa ir tā, ka jebkurš var iemācīties domāt pozitīvi. Ir tikai jāsāk. Šodien!”


Informāciju sagatavoja:
SVA Komunikācijas daļas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Auzāne

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.