Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa `eXperiments` labākās komandas tiksies televīzijas spēlēs

26.02.2009.


Latvenergo skolēnu erudīcijas konkursa ”eXperiments” neklātienes daļa ir noslēgusies, un ir noskaidrotas spēcīgākas skolu komandas, kas turpinās cīņu klātienes spēlēs Latvijas Televīzijā aprīlī un maijā.


Šogad Latvenergo skolēnu erudīcijas konkursam bija pieteikušās 183 komandas jeb 915 skolēnu no visiem Latvijas novadiem. Lai atlasītu spēcīgākās komandas televīzijas spēlei, komandas piedalījās konkursa neklātienes daļā – atbildēja uz testa jautājumiem un risināja uzdevumus konkursa ”eXperiments” mājas lapā internetā. Cīņu klātienē turpinās 21 spēcīgākā komanda, kas līdz šim sasniegusi vislabākos rezultātus. Aprīlī un maijā ikvienam būs iespēja sekot līdzi komandu sacensībai LTV7 ēterā.


Televīzijas sacensībās šogad spēkiem mērosies Latvijas skolu komandas no Rīgas, Jēkabpils, Preiļu, Bauskas, Jelgavas, Ludzas, Cēsu, Valmieras, Gulbenes, Balvu un Aizkraukles pilsētām un apkārtnes:


Aglonas vidusskola – komanda “Ampēri” 
Auces vidusskola – komanda “ Fotoni”
Auces vidusskola – komanda “ Voltiņi”
Balvu pilsētas ģimnāzija – komanda “Balvu kodols”
Bārbeles pamatskola – komanda “Prožektors”
Bauskas 1. vidusskola – komanda “Zipper” 
Cēsu 2.pamatskola – komanda “Ašās lodītes”
Daugmales pamatskola – komanda “Dzirkstele”
Griķu pamatskola – komanda “Aķīši 2”
Gulbenes 2.vidusskola – komanda “Voltiņš”
Jēkabpils Valsts ģimnāzija – komanda “5 Wati 2”
Jēkabpils Valsts ģimnāzija – komanda ”Turbīnas”
Pērses pamatskola – komanda “Paradokss”
Privātā vidusskola “Patnis” – komanda “Pieci vati 1”
Rīgas 3. vidusskola – komanda “Lādiņš”
Rīgas Valsts 1.ģimnāzija – komanda “Ampēriņš”
Ropažu vidusskola – komanda “Elektroni”
Sikšņu pamatskola – komanda “Aķīši 1”
Valmieras Pārgaujas ģimnāzija – komanda “1337 “
Virgas pamatskola – komanda “Vadiņi”
Zilupes vidusskola – komanda “Elektrodžaizer”


“Priecājamies šogad konkursā redzēt jau vairākus gadus konkursam uzticīgas skolas, ko uztveram kā pagodinājumu konkursa rīkotājam – Latvenergo. Turklāt, mums ir dubults prieks par tiem skolēniem, kas savu skolu konkursā pārstāv pirmo gadu. Uzslavu pelnījuši fizikas skolotāji, kas ik gadus atvēl konkursam savu brīvo laiku un sagatavo  spēcīgas komandas,” uzskata AS “Latvenergo” Komunikācijas projektu daļas vadītāja Raja Kočanova.


Televīzijas spēles būs skatāmas sestdienās ar atkārtojumiem svētdienās LTV7 ēterā aprīlī un maijā, kad TV skatītāji varēs sekot līdzi spraigai komandu prāta un izveicības cīņai par superfināla galveno balvu – ceļojumu uz antīkās civilizācijas, zinību un kultūras šūpuli – grieķu metropoli – Atēnām. Ieguvēji būs ne tikai konkursa laureāti, arī pārējie dalībnieki tiks pie vērtīgām Latvenergo koncerna un atbalstītāju sagādātām balvām. Par to šogad kopā ar Latvenergo koncernu parūpēsies tūrisma aģentūra FTB Latvija, skolēnu un studentu karte ISIC, apgāds „Lielvārds”, žurnāls „Ilustrētā Zinātne”, laikraksts „Latvijas Avīze”, portāls draugiem.lv, Latvijas populārākā prāta spēle brain.draugiem.lv, foto un optisko iekārtu ražotājs Nikon, piedzīvojumu parks „Mežakaķis”, vertikālais vēja tunelis „Aerodium”, kā arī sulu ražotājs „Cido”.  


”eXperiments” ir erudīcijas konkurss 8. un 9. klašu skolniekiem, un tā mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē, kā arī veicināt jauniešu profesionālo orientāciju, mudinot padziļināti apgūt eksaktās zinātnes. Mācības 8. un 9.klasē ir laiks, kad jaunietis pirmoreiz nopietni sāk apsvērt, par ko viņš vēlas kļūt, kādas ir viņa intereses un kādu karjeru viņš gribētu veidot, tādēļ Latvenergo koncerna organizētais konkurss ir iespēja gudriem un erudītiem jauniešiem pārbaudīt un parādīt savas zināšanas.


Latvenergo koncerns skolēnu erudīcijas konkursu rīko jau 14 gadus pēc kārtas. Konkursa laikā skolēni var parādīt, cik labi apguvuši mācību vielu, kā arī līdztekus obligātajai pamatskolas programmai, iegūt papildus zināšanas fizikā un enerģētikā. Vienlaikus tā ir arī iespēja skolas vārdu popularizēt visas Latvijas mērogā un parādīt, kurā skolā, pilsētā un novadā top labākie nākotnes eksakto zinātņu speciālisti. 


Plašāka informācija par konkursu `eXperiments` un tā norises gaitu regulāri tiks publicēta konkursa mājas lapā: www.experiments.lv


Papildu informācija:
Sintija Kvasova, Komunikāciju aģentūra / Edelman Affiliate
Tālr. 67242504, e-pasts:
sintija.kvasova@ka.lv


Andris Siksnis, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas vadītājs
Tālr.: 67728811; 29286350

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.