Latvijā uzsākta Eiropas Savienības Veselīgo stadionu kustība

24.02.2009.

24. februārī Latvijas Olimpiskajam sporta centram (turpmāk OSC) tika piešķirts Veselīgā stadiona status.


Galvenie nosacījumi, lai stadions varētu pretendēt uz nosaukumu – veselīgais –  bija rūpes par savu apmeklētāju, sporta līdzjutēju, sportistu, apkārtējo iedzīvotāju  un darbinieku veselību (piemēram, stadiona pieejamība dažādām sociālajām grupām, tai skaitā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām; velosipēdu novietnes; tematisku, ar veselības veicināšanu saistītu pasākumu organizēšana dažādām sabiedrības grupām; informatīvie materiāli par veselīgu dzīvesveidu, veselīgs ēdiens un dzēriens stadiona teritorijā u.c.)


Aktivitāšu plānu, kas OSC palīdzēja iegūt Veselīgā stadiona statusu, palīdzēja izstrādāt Sabiedrības veselības aģentūras (turpmāk – SVA) speciālisti.


To, ka stadiona apmeklētāji dodoties uz stadionu vēlas ne tikai nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, bet arī iesaistīties dažādos tematiskos  pasākumos, pierāda bērnu lielā atsaucība zīmējumu konkursam „ES mīlu sportot”. Konkursā piedalījās bērnudārzu un skolu audzēkņi, zīmējumos attēlojot savus iemīļotos sporta veidus. Šodien, svinīgi atklājot Veselīgā stadiona zīmi, notika arī zīmējuma konkursa dalībnieku apbalvošana. Garīgai un fiziskai veselībai noderīgas dāvanas bija sarūpējuši ne tikai šī pasākuma organizētāji – OSC, SVA un Latvijas olimpiskā komiteja, bet arī privātuzņēmēji.


SVA direktors Uldis Līkops Veselīgā stadiona zīmes atklāšanas ceremonijā  aicināja ikvienu it sevišķi šobrīd, kad apkārt valda negācijas, saglabāt uzticību mūžīgām un pārbaudītām vērtībām – domāt pozitīvi, dzīvot veselīgi un palīdzēt viens otram grūtā brīdī.   


Informāciju sagatavoja
SVA Komunikācijas daļas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Auzāne

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.