Ar salmonelozi inficējušies 67 bērni un bērnu dārza darbinieki

23.02.2009.


Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) veiktās epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā Rīgas 231.bērnu dārzā, konstatēti 67 inficēšanās gadījumus ar salmonelozi, t.sk. četros gadījumos infekcija konstatēta bērnu dārza darbiniekiem. Kā apliecināja SVA veiktie laboratoriskie izmeklējumi, inficēšanās iemesls ir nepietiekami termiski apstrādātas vistas gaļas lietošanas uzturā. Trīs saslimušie ārstējās slimnīcā.


Analizējot notikušo SVA epidemiologi uzsver, ka bērnu veselības stāvoklis netika pietiekami novērtēts un nenotika savlaicīga vēršanās pie ārsta.


Par situāciju savlaicīgi informēts Pārtikas un veterinārais dienests un Veselības inspekcija.


SVA epidemiologi aicina:
Izglītības iestāžu vadītājus, pārtikas bloku darbiniekus un ēdinātājus stingri ievērot pārtikas produktu pagatavošanas prasības. Atgādinām, ka gaļas, piena un olu izstrādājumi, kas neatbilstoši uzglabāti un sagatavoti, var saturēt zarnu infekciju izraisītājus.


Bērnu vecākus, regulāri pievērst uzmanību savu bērnu veselības stāvoklim, lai savlaicīgi pamanītu saslimšanas pazīmes un nekavējoties vērsties pie ģimenes ārsta.


SVA speciālisti atgādina, ka salmonelozes simptomi ir slikta dūša, vemšana, krampji un sāpes vēderā, caureja, drudzis, galvassāpes. Ja slimība noris smagā formā, kā arī, ja saslimušais ir mazs bērns, liels šķidruma zudums var izraisīt smagu organisma atūdeņošanos. Salmonelozes simptomi parādās 6 – 72 stundas pēc inficēšanas. Cilvēku inficēšanās notiek, lietojot uzturā nepietiekami termiski apstrādātus dzīvnieku valsts produktus un ēdienus, kas pagatavoti neievērojot higiēnas normas, kā arī nonākot tiešā vai netiešā saskarē ar inficētiem dzīvniekiem un, retos gadījumos, cilvēkiem.


Atgādinām, ka 2008.gadā saslimšana ar salmonelozi Latvijā divkāršojās un lielākais salmonelozes uzliesmojums tika reģistrēts sešās Liepājas izglītības iestādēs pagājušā gada novembrī/decembrī.


Informāciju sagatavoja
SVA Komunikācijas daļas
Preses nodaļas vadītāja
Laura Bundule

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.