Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvlaukumā jaunieši interesējās par specifiskiem būvdarbiem un prakses iespējām

20.02.2009.

Organizācijas Jauniešu konsultācijas rīkotajā profesionālās orientācijas projektā Atvērto durvju nedēļa vairāk nekā 40 jaunieši izvēlējās iepazīties arī ar Nacionālās Būvkompāniju apvienības darbu Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvlaukumā. 


Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvlaukumā ar jauniešiem tikās Nacionālās Būvkompāniju apvienības pārstāvji Valdis Koks un Ilgvars Pauls. Jāatzīmē, ka speciālisti jau atzinīgi novērtējuši darba drošības pasākumus būvlaukumā, un arī jaunieši varēja pārliecināties par to, cik svarīga katram būvlaukuma apmeklētajam ir instruktāža, izsniegtā ķivere un būvlaukuma specifikai atbilstoša uzvedība. Daļa no jauniešiem, kuri apmeklēja Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvlaukumu un tajā iekārtoto biroju, jau kādā no vidējās vai augstākās izglītības mācību iestādēm apgūst būvniecības specialitāti vai arī gatavojas to darīt. Viņi ekskursijas vadītājiem uzdeva gan ar būvniecības procesu saistītus specifiskus jautājumus, gan interesējās arī par prakses iespējām.


Jaunieši norādīja, ka iepazīties tieši ar Nacionālās Būvkompāniju apvienības darbu Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvlaukumā izvēlējušies, jo objekts ir viens no vērienīgākajiem realizējamiem projektiem Latvijā, bijusi vēlme redzēt kā to iespējams īstenot Rīgas centrā tik tuvu Daugavai, kā notiek būvdarbu organizēšana un reālie darbi. Jaunieši izteica arī vēlmi būvlaukumu apmeklēt pēc laika, kad jau būs redzami virszemes darbi.  


Atvērto durvju nedēļu rīko Jauniešu konsultācijas, organizējot ekskursijas jauniešiem draudzīgākajos Latvijas uzņēmumos. Projektu realizē ar mērķi jauniešiem sniegt izpratni par darba tirgus perspektīvām un iespēju iepazīt nozares un uzņēmumus visā Latvijā.


Nacionālo Būvkompāniju apvienību veido trīs spēcīgākās un pieredzes bagātākās Latvijas būvkompānijas: SIA „RE&RE”, AS „RBSSKALS” un SIA „Skonto Būve”, kas līdz šim realizējušas vairākus vērienīgus valsts nozīmes projektus. Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecība ir viens no apjomīgākajiem un tehnoloģiski sarežģītākajiem projektiem Latvijas vēsturē.


2009. gadā tiks pabeigta Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas nulles cikla izbūve un sāksies celtnes virszemes daļas, kā arī inženierkomunikāciju tīklu būvniecība.


Daina Veško,
Baltijas komunikāciju centrs


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.