Turpinās darbs atkritumu šķirošanas laukumā

16.02.2009.

Arī ziemas periodā SIA „Preiļu saimnieks” atkritumu šķirošanas laukumā darbs nav apstājies un turpinās otrreizējās pārstrādes atkritumu šķirošana un to gatavošana nogādei uz pārstrādes uzņēmumiem. Sašķirotais un sapresētais kartons, makulatūra un PET pudeles tiek nogādāti Latvijas uzņēmumiem, kuri nodarbojas ar šo materiālu otrreizējo pārstrādi.


2008. gada pavasarī SIA „Preiļu saimnieks” iegādājās otro lietotu hidraulisko presi. Šī prese tika uzstādīta un uzsāka darbu 2008. gada rudenī. Šobrīd vecā hidrauliskā prese tiek izmantota kartona presēšanai, bet jauno izmanto gan makulatūras, gan PET pudeļu presēšanai. Kad darbojās tikai viena atkritumu prese, tad ar to tika presēti tikai viena veida otrreizējās pārstrādes atkritumi, bet pārējie krājās. Ar veco presi bija apgrūtināti sagatavot makulatūras ķīpas, jo tās bija pārāk lielas un tāpēc neturējās kopā, bet jaunās preses gatavotās ķīpas ir mazākas un kompaktākas. Tā kā otrreizējai pārstrādei savākto atkritumu netrūkst, tad arī divām hidrauliskajām presēm darba pietiek.


Šobrīd tiek gatavots nogādāt pārstrādei sašķirotā stikla taras kravu. Šajā kravā ir vairāk nekā 10 t stikla un tā būs pirmā stikla krava, kas tiks nogādāta pārstrādei, kopš Preiļos ir izveidoti dalīto atkritumu vākšanas punkti un tajos tiek vākta arī stikla tara.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.