Par pietiekšanos Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmai kultūrā

12.02.2009.

5. februārī Rīgā tika prezentēta jaunā paplašinātā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma kultūrai reģiona māksliniekiem un kultūras darbiniekiem.


Šobrīd mobilitātes fonds ir atvērts divos moduļos:
Mobilitātes grantu var saņemt Baltijas valstīs vai Ziemeļvalstīs rezidējoši profesionāli mākslas un kultūras darbinieki visās mākslas un kultūras jomās, lai apmeklētu kādu no Baltijas valstīm vai Ziemeļvalstīm. Pieteikšanās termiņš līdz 2009. gada 4. martam.


Otrs grants atvērts mākslienieku rezidencēm Baltijas valstīs. Rezidences var pietiekties viena gada grantam, lai segtu Baltijas vai Ziemeļvalstu mākslinieku uzturēšanās izdevumus. Pieteikšanās termiņš līdz 2009. gada 6. martam. 


Pieteikšanās veidlapas abiem grantiem atrodamas Ziemeļvalstu Kultūras Punkta mājas lapā www.kknord.org un jāsiesniedz elektroniskā veidā, vairāk informācijas http://kknord.org/?pageID=17&lang=eng.


Kā jau ziņots, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma kultūrai atbalsta ilgtermiņa un īstermiņa sadarbības tīklu izveidi, mākslinieku uzturēšanos un mobilitāti profesionāliem mākslas un kultūras darbiniekiem visās mākslas nozarēs. 2009. gadā programmai ir piešķirti aptuveni 1,5 miljoni eiro (11 miljoni DKK).


Vairāk informācijas par pietiekšanos jaunajai Ziemeļvalstu Baltijas valstu mobilitātes programmai kultūrā var uzzināt Ziemeļvalstu Kultūras Punkta mājas lapā www.kknord.org vai Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā mājas lapā www.norden.lv, kā arī sazinoties ar Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā kultūras padomnieci Gintu Tropu, tel. 67820055, ginta@norden.lv.


 

Pēdējās izmaiņas: 12.02.2009.