Sabiedrības veselības aģentūra atbalsta sadarbību ar Rīgas domi narkomānijas un atkarības profilakses jomā

11.02.2009.


Valsts aģentūra
SABIEDRĪBAS VESELĪBAS AĢENTŪRA
Komunikācijas daļa
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālruņi: 67081(549), (624), (625); e-pasts:
prese@sva.gov.lvwww.sva.gov.lv
Fakss: 7374980; Rīga, Klijānu iela 7, LV-1012


11. februārī, Sabiedrības veselības aģentūras (turpmāk – SVA)  pārstāvji piedalījās diskusijā „Narkomānija un globālā krīze. Kas atbild par narkomānijas profilaksi Latvijā?”. Diskusija notika Rīgas domē un to organizēja Rīgas domes deputāts Andrejs Vilks, sadarbībā ar Rīgas Atkarību profilakses centru. Diskusijā piedalījās Rīgas domes pārstāvji un deputāti, Iekšlietu ministrijas un Veselības ministrijas un tās pakļautības iestāžu pārstāvji, kā arī  narkoloģijas speciālisti.


Diskusijā tika aplūkota situācija narkomānijas jomā, narkomānijas un atkarību profilakses tiesiskās regulācijas valsts un pašvaldību kompetence, kā arī atkarības profilakses perspektīvas Rīgā un Latvijā.


Diskusijas laikā izskanēja bažas par nākotnes perspektīvām atkarību profilakses jomā – tās organizāciju, funkcijām un finansējuma apjomu, saistībā ar iespējamo Rīgas domes Labklājības departamenta reorganizāciju, pievienojot tam Rīgas Atkarību profilakses centru.


SVA direktors Uldis Līkops atzinīgi novērtēja Rīgas domes iniciatīvu un  ieguldītos resursus atkarību profilakses atbalstam pašreizējā krīzes situācijā. SVA vadība līdzšinējo sadarbību atkarību profilakses jomā ar Rīgas domi un Rīgas Atkarību profilakses centru uzskata par veiksmīgu un ir gatava to turpināt, neatkarīgi no izmaiņām profilakses organizācijas struktūrā, uzskatot, ka galvenais uzdevums ir profilakses funkciju nodrošināšana iedzīvotājiem.
     
Informāciju sagatavoja
SVA Komunikācijas daļas vadītāja
Ieva Kulberga, tel.: 670 816 41 (
ieva.kulberga@sva.gov.lv)


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.