Tilde skolām un bibliotēkām dāvina Gundegas Repšes romānu Ugunszīme

10.02.2009.


Šodien Latvijas skolēni un literatūras skolotāji saņem dāvanu no sabiedrības Tilde — interneta bibliotēkā letonika.lv publicēts Gundegas Repšes romāns Ugunszīme. Tagad šo mācību programmās iekļauto darbu ikviens bez maksas var lasīt internetā.


Gundegas Repšes romāns izvēlēts pēc skolotāju un bibliotekāru lūguma. Letonika.lv attīstības vadītāja Anita Vasiļjeva: “Vairākumā bibliotēku labākajā gadījumā ir tikai pāris šā 1990. gadā publicētā romāna eksemplāru. Tāpēc daudziem skolēniem nebija iespēju romānu izlasīt un sagatavoties literatūras stundām. Skolotāji un bibliotekāri lūdza mūs palīdzēt atrisināt šo problēmu. Esam gandarīti, ka spējām gan atrisināt komplicētos autortiesību licencēšanas jautājumus, gan nodrošināt tehnisko sagatavošanu publicēšanai internetā.”


Romāns ikvienam brīvi pieejams interneta bibliotēkas letonika.lv latviešu literatūras sadaļā www.letonika.lv/literatura.


Tukuma 2.vidusskolas bibliotekāre Raita Kopiņa uzsver, ka daudzi skolotāji šo romānu mācību programmā iekļāvuši ne tikai kā vērtīgu literāru sacerējumu, bet arī kā latviešu kultūrvēsturē nozīmīgu darbu. Romāna Ugunszīme uzmanības centrā ir personības radošās brīvības saskarsme ar sociālo nebrīvību, tā darbība norisinās 20. gs. 50.–70. gados mākslinieku vidē.


Publicējot šo romānu interneta bibliotēkā letonika.lv, tiek sākta mūsdienu latviešu literatūras sadaļas veidošana. Bibliotēkā jau publicēti ievērojamāko latviešu literatūras klasiķu darbi (vairāk nekā 15 000 lappušu) — romāni, lugas, stāsti un dzejoļi. Interneta bibliotēkas veidotāji turpina sagatavot publicēšanai gan klasiķu, gan mūsdienu autoru daiļdarbus.


Letonika.lv ir portāls ar enciklopēdisku un tulkošanas informāciju par Latviju latviešu valodā. Tas ietver enciklopēdijas, daudzvalodu vārdnīcas, Latvijas attēlu kolekcijas, audio un video materiālus un tagad arī latviešu literatūru. Portālu letonika.lv veido sabiedrība Tilde.


Sabiedrība Tilde ir vadošais plaša lietojuma programmatūras izstrādātājs Baltijas valstīs. Tilde ir dibināta 1991. gadā Rīgā, uzņēmumā strādā 97 darbinieki, tam ir biroji arī Viļņā un Tallinā. Galvenie Tildes darbības virzieni ir datoratbalsta izstrāde latviešu valodai, datorprogrammu lokalizācija, grāmatvedības un uzņēmuma vadības programmatūra, informatīvie un video pakalpojumi internetā.


Plašāka informācija:
Linda Lazdāne
Sabiedrības Tilde projektu koordinatore
Tālr.: 67605001, mob. tālr.: 29842045
E-pasts:
linda.lazdane@tilde.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.