Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi gūst panākumus Staņislava Broka jauno dziedātāju konkursā

05.02.2009.

24. janvārī Daugavpilī notika Staņislava Broka jauno dziedātāju konkurss, kurā piedalījās Latgales reģiona mūzikas skolu audzēkņi. Preiļu Mūzikas un mākslas skola bija pārstāvēta ar vairākiem jaunajiem talantiem, kuri visi atgriezās mājās ar iegūtām godalgotām vietām un atzinībām.


Jaunākajā grupā starp zēniem savu dziedātprasmi rādīja Ronalds Vilcāns, iegūstot 3. vietu konkursā. Zēns mācās Salas pamatskolā, bet Preiļu mūzikas un mākslas skolas 2. klasē apgūst klarnetes spēli un dzied. Ronalds jau agrāk ir piedalījies konkursos „Aiviekstes lakstīgalas” un „Do-re-mi”.


Starp dziedošajām meitenēm 2. vietā ierindojās klavieru klases audzēkne preiliete Lāsma Eriņa. Viņa bija visjaunākā dalībniece savā grupā. Meitene jau no trīs gadu vecuma dzied Preiļu rajona bērnu un jauniešu centra vokālajā grupā „Lāsītes”. Četru gadu vecumā Lāsma konkursā „Cālis” ir ieguvusi 2. vietu, bet pirms diviem gadiem kopā ar Olgu Pīrāgu ir apceļojusi Latgali ar labdarības koncertiem.


Vecākajā grupā starp zēniem sīvā konkurencē uzvarēja Kaspars Vjakse. Zēns mācās tubas spēli Preiļu Mūzikas un mākslas skolā, bet Saunas pamatskolā viņam patīk matemātika, sports un mājturība. Kaspars ir priecīgs par iegūto 1. vietu, jo agrāk jau ir izmēģinājis savus spēkus „Aiviekstes lakstīgalās” un „Do-re-mi”. Visus trīs solistus konkursam sagatavoja Preiļu Mūzikas un mākslas skolas direktors un pedagogs Alberts Vucāns.


Preiļu skolu konkursā pārstāvēja arī meiteņu – Lāsmas Prikules, Elīnas Dūdas un Sintijas Ertes, trio. Skolas audzēknes un pedagoģe Lidija Grauze saņēma pateicību.


Konkursa vērtēšanas komisijā darbojās Daugavpils mūzikas vidusskolas direktors Aivars Broks un pedagogi Viktorija Cīrule, Lija Plotiņa un Vanda Drobiševska.


Alberts Vucāns pastāstīja, ka gandrīz visās mūzikas skolās ir kora klases, bet Preiļu skolas audzēkņi panākumus guva pat bez speciālas programmas apgūšanas, toties nopietni piestrādājot pie vokālās meistarības pirmā mācību pusgada laikā.


Mūzikas un mākslas skolas kolektīvam tuvākajā nākotnē ieplānoti vairāki skaisti un nozīmīgi pasākumi. 13. februārī Preiļos ieradīsies Utenas (Lietuva) Mūzikas skolas audzēkņi, un plkst. 16.00 Preiļu Mūzikas un mākslas skolas zālē notiks Lietuvas Republikas proklamēšanas dienai veltīts koncerts. Lai pasākums būtu interesants, tiek meklētas jaunas formas. Abu skolu audzēkņi gatavo kopīgus skaņdarbus, ko dzirdēsim Preiļos.


21. februārī savu meistarību reģionālajā konkursā Daugavpilī rādīs skolas akordeonisti – Laura Tumašova un Ilmārs Rubins. Atbildīgajam pasākumam audzēkņus gatavo pedagogi Arturs Savickis un Antoņina Silakova. Vijolnieces Sintija Erte un Elīna Dūda gatavojas braucienam uz jauniešu festivālu Vācijā 9. maijā.


Maija Paegle


Pēdējās izmaiņas: 05.02.2009.