Sākusies informatīvā kampaņa, kas aicina sievietes izmantot valsts apmaksātu iespēju veikt vēža profilaktisku apskati

26.01.2009.

No šīs nedēļas plašsaziņas līdzekļos tiks izplatīts aicinājums sievietēm iesaistīties Veselības ministrijas organizētā un valsts apmaksātā krūts dziedzera un dzemdes kakla ļaundabīgo audzēju savlaicīgas diagnostikas programmā.


Informatīvajā kampaņā radīts 30 sekunžu garš videoklips latviešu un krievu valodā, 30 sekunžu garš audio klips, reklāmkarogs (baneris), kā arī izdoti informatīvās brošūras un  plakāti. TV klips tiks izrādīts LNT (Latvijas Neatkarīgajā televīzijā) un PBK (Pervij Baltijskij kanal), audio klips –  Latvijas radio2 un Radio Skonto, informatīvie reklāmkarogi – interneta vietnēs inbox.lv, draugiem.lv un one.lv. Informatīvās brošūras tiks izvietotas Sabiedrības veselības aģentūras(SVA) informatīvajos stendos visā Latvijā(kopumā 100 stendos), bet plakāti – ārstniecības, izglītības, pašvaldību un sociālās palīdzības iestādēs.


Plašāka informācija par informatīvo kampaņu pieejama SVA mājas lapā www.sva.gov.lv, bet izsmeļoša informācija par pašu vēža profilakses programmu – Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras mājas lapā www.voava.gov.lv , kā arī zvanot uz VOAVA informatīvo bezmaksas tālruni 80001234.
 
Atgādinām, ka krūts dziedzera un dzemdes kakla vēzis ir tās ļaundabīgās saslimšanas, kuras iespējams atklāt agrīnās stadijās, kad ir ļoti lielas iespējas to sekmīgi izārstēt. Pasaules pieredze liecina, ka 8-10 gadu laikā pēc organizētas diagnostikas programmas ieviešanas valstī, iespējams panākt būtisku vēža izraisītu nāves gadījumu samazināšanos.


Informāciju sagatavoja
SVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Baiba Auzāne

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.