Pārbaudi savu pasta kastīti!

26.01.2009.

Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra (turpmāk tekstā – Aģentūra) informē, ka valsts organizētā un apmaksātā krūts dziedzera un dzemdes kakla ļaundabīgo audzēju savlaicīgas atklāšanas programmas ietvaros tika izsūtītas pirmās  6 500 uzaicinājuma vēstules, ar aicinājumu doties uz dzemdes kakla vēža un mamogrāfijas izmeklējumiem.


Dzemdes kakla vēža izmeklējumiem šobrīd ir izsūtītas 4 200 uzaicinājuma vēstules un krūts vēža (mammogrāfijas) izmeklējumiem – 2 300 vēstules.


Turpmāk katru mēnesi Aģentūra izsūtīs uzaicinājuma vēstules, tādējādi nodrošinot, ka 2009.gadā uzaicinājumus veikt dzemdes kakla un krūts vēža izmeklējumus būs saņēmušas vismaz 250 000 sievietes. Savlaicīgas atklāšanas programmas nodrošina, ka reizi trijos gados katrai Latvijas sievietei vecumā no 25 – 70 gadiem, ja viņa to vēlēsies, būtu iespēja veikt dzemdes kakla vēža izmeklējumu, un reizi divos gados katrai Latvijas sievietei vecumā no 50 – 69 gadiem būtu iespēja veikt mamogrāfijas izmeklējumu.


Atgādinām, ka uzaicinājuma vēstule garantēs pakalpojuma apmaksu no valsts budžeta līdzekļiem. Tādēļ dodoties uz izmeklējumu jāņem līdzi vēstulei pievienotā skrīningtestēšanas karte un pati vēstule, kas ir nosūtījums šo izmeklējumu veikšanai.


Vēstulē tiks norādīta arī dzīvesvietai tuvākās ārstniecības iestādes, kur var veikt izmeklējumu. Sievietēm būs iespējams griezties arī citās ārstniecības iestādēs, bet tādā gadījumā iepriekš jānoskaidro, vai šajā iestādē tiek veikti valsts apmaksāti izmeklējumi.


Atgādinām, ka dzemdes kala vēzis pēdējo gadu laikā novēloti diagnosticēts vairāk nekā 40% sieviešu. Dzemdes kakla vēzis skar sievietes agrākā vecumā nekā citi ļaundabīgie audzēji, taču to ir iespējams pilnībā novērst, savlaicīgi atklājot un izārstējot pirmsvēža slimību.


Informējam, lai pārliecinātos, ka ārstniecības iestādes un aptiekas ievēro noslēgto līgumu nosacījumus, tādejādi nodrošinot iedzīvotājiem valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, Aģentūra veic regulāras pārbaudes. Jāuzsver, ka viens no pārbaužu mērķiem ir nodrošināt racionālu un mērķtiecīgu valsts budžeta līdzekļu izlietojumu. Pārbaudes tiek veiktas ārstniecības iestādēs un aptiekās par līguma nosacījumu ievērošanu, tai skaitā plānotās pārbaudes un neplānotās pārbaudes uz iedzīvotāju vai kādas citas, tai skaitā, arī ārstniecības iestādes ierosinājuma pamata. Jāpiebilst, ka Aģentūrai ir 3000 līgumpartneri (ārstniecības iestādes un aptiekas), savukārt pārbaudes ārstniecības iestādēs un aptiekās veic 30 darbinieki.


Sabiedrisko attiecību departamenta vadītājs
Toms Noviks
Preses sekretāre
Elīna Skurjate

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.