Uzņēmumi atvērti Latvijas jauniešiem un aicina pārdomāti izvēlēties nākotnes profesijas!

16.02.2009.


Biedrība “Jauniešu konsultācijas”
Reģ.nr.: 40008080080
Ģertrūdes iela 46-5, Rīga, LV-1011
info@yc.lv, http://www.yc.lv


No šī gada 16. februāra līdz 20. februārim Jauniešu konsultācijas sadarbībā ar jauniešiem draudzīgākajiem uzņēmumiem rīko profesionālās orientācijas projektu Atvērto durvju nedēļa (ADN), iedvesmojot jaunatni attīstīt savus talantus un līdzdarboties Latvijas izaugsmes veicināšanā.


Projekts tiek realizēts ar mērķi jauniešus izglītot par darba tirgus perspektīvām un dot iespēju iepazīt nozares un uzņēmumus Latvijā. Projekts paredzēts kā vērtīgs palīgs sev atbilstošākās profesijas izvēlē un veiksmīgai savas karjeras izaugsmes plānošanai nākotnē.


Jauniešu konsultācijas Valdes priekšsēdētājs Jānis Logins: „Neskatoties uz ekonomisko situāciju, kas šobrīd valda Latvijā, ir uzņēmumi un valsts iestādes, kas izjūt atbildību un cīnās par jauno speciālistu izaugsmes nākotni un jaunu talantu piesaisti darba tirgū. Jauniešu konsultācijas sadarbībā ar uzņēmumiem un valsts iestādēm aicina sabiedrību, īpaši jauniešus, kopīgi domāt, kā turpmāk veicināt labvēlīgas vides veidošanos nodarbinātības jomā”. Valdes priekšsēdētājs norāda, ka līdz šim vērojama tendence jauniešu vidū bija izvēlēties prestižas, populāras, īslaicīga labuma nesošas profesijas. Tas ir viens no iemesliem šā brīža tik sarežģītajiem apstākļiem ekonomiskās izaugsmes jomā. „Svarīgi ir izprast savu lomu Latvijas nākotnes attīstībā, un to veidot veiksmīgi nav iespējams bez sev pareizas nākotnes darba vides un piemērotāko studiju izvēles. Tāpēc klātienes tikšanās ar uzņēmumu vadītājiem, iepazīšanās ar uzņēmējdarbības darba vidi, vērtīga pieredzes apmaiņa un savas nākotnes pārdomāta plānošana ir viens no risinājumiem, domājot par savu izaugsmi un Latvijas labvēlīgu darba vides attīstību”, norāda Jānis Logins.


Piecu dienu laikā tūkstošiem jauniešu dosies pie 50 uzņēmumiem ne tikai Rīgā, bet arī citos Latvijas reģionos, lai izzinātu dažādu profesiju aizkulises un dzirdētu aizraujošākos karjeras stāstus, viesotos darba un ražošanas telpās, tiktos ar uzņēmumu vadību, iegūstot noderīgu informāciju par savas nākotnes karjeras darba vidi un iedvesmojoties sasniegt vairāk.


Viesos pie sevis ikvienu interesentu aicina AirBaltic Corporation, Swedbank, Rimi Latvia, Grindeks, Severstaļlat, Binders, Aldaris, Rīgas siltums, Scania Latvia, būvfirma RE&RE, LR Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrija, Mediju nams, Merks, Privatbank, Dienas Bizness, Lexel Fabrika, IF Latvia, Vision Express Baltija, Latvijas Dzelzceļš, Pasažieru vilciens, LFZ ritošā sastāva serviss, LDZ infrastruktūra, LDZ Cargo, LR Iekšlietu ministrija, Hanzas Maiznīcas, Maxima Latvija, Balsts, Exigen Services Latvia, Konekesko Latvija (Kesko Agro Latvija), RedCats, Lāčplēša alus darītava, Empower, Latfood, Latvijas gaisa satiksme, Draugiem.lv, Cido grupa, Rīgas ūdens, ERGO Latvia un RUUKKI Latvija.


Jauniešu konsultācijas aicina jauniešus pieteikties ekskursijām līdz 1. februārim karjeras portāla www.prakse.lv sadaļā Pasākumi.


Atvērto durvju nedēļas projekta vadītāja Marina Skļara: „Ikvienam jaunietim svarīgi izprast sev piemērotākās profesijas izvēli, rezultātā attīstot sevī snaudošos talantus un nodrošinot ievērojamus panākumus profesionālajā jomā. Apmeklējumu laikā ikviens interesents varēs pārliecināties par to, ka pieprasītāko speciālistu vidū pastāv jaunas un skolas solā nedzirdētas profesijas, kurās var sevi realizēt un kuras vēl turpina pilnveidoties”. Projekta vadītāja norāda, ka Atvērto durvju nedēļa piedāvā jauniešiem ieraudzīt, ka Latvijā darbojas stabili uzņēmumi ar lielu attīstības perspektīvu, īstenojot unikālus un izaicinošus projektus un piedāvājot labas izaugsmes iespējas saviem darbiniekiem.


Par uzņēmumiem, kuri rīko ekskursijas, vairāk var uzzināt portālā PRAKSE.LV un jaunajā karjeras katalogā VEIKSMES FORMULA, kurš jau no 2008. gada decembra tiek izplatīts vidusskolās, arodskolās un augstskolās visā Latvijā.


Projekts tiek rīkots jau otro gadu. Pirmo reizi tas norisinājās 2008. gada 18. – 22. februārī. Tajā piedalījās 23 uzņēmumi un 2300 jaunieši no aptuveni 140 izglītības iestādēm visā Latvijā. Kā liecina 2008. gada rīkoto uzņēmumu ekskursiju laikā veiktie un apkopotie aptaujas dati, uzņēmuma apmeklējums mainījis viedokli par nozari 79.7 % dalībnieku, turklāt 93.6% jauniešu atzina, ka viedoklis mainījies uz pozitīvo pusi.Papildu informācija:
Dace Kristiāna Ūdre


Sabiedrisko attiecību vadītāja
Jauniešu konsultācijas
Mob: 25910428
Fax: 67484883
dace.udre@jk.org.lv
www.jk.org.lv
www.prakse.lv

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.