Taupības dēļ 23.janvārī nestrādās vairākas PMLP nodaļas

23.01.2009.

Budžeta līdzekļu taupīšanas nolūkā piektdien, 23.janvārī, nestrādās vairākas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļas Latgalē un Vidzemē – Alūksnē, Balvos, Krāslavā un Preiļos.


Šo nodaļu darbinieki šajā dienā dosies bezalgas atvaļinājumā.


PMLP sniegtos pakalpojumus iedzīvotāji piektdien varēs saņemt jebkurā citā PMLP teritoriālajā iestādē. Tuvākās atrodas Valkā, Madonā, Gulbenē, Daugavpilī, Rēzeknē un Ludzā.


PMLP jau iepriekš brīdināja, ka, lai nevajadzētu atlaist darbiniekus vai samazināt to atalgojuma fondu vairāk par jau samazinātajiem 20% un lai līdzekļu pietiktu atalgojuma izmaksai visam 2009.gadam, Pārvalde būs spiesta lūgt darbiniekus 2009.gadā doties piecu dienu bezalgas atvaļinājumā.


Lai efektīvāk organizētu darbu, nolemts, ka šīs piecas bezalgas atvaļinājuma dienas izmantos visi atsevišķu struktūrvienību darbinieki vienlaikus kādā no šā gada janvāra, februāra, marta, aprīļa, maija, septembra, oktobra vai novembra piektdienām.


Pārvaldes priekšnieks Vilnis Jēkabsons pateicas visiem darbiniekiem par izpratni un atbalstu pieņemtajiem smagajiem lēmumiem, kas vērsti uz to, lai grūtajos budžeta apstākļos saglabātu profesionālus darbiniekus un nodrošinātu Pārvaldes funkciju izpildi.


Jau ziņots, ka kopumā vairākkārtējos 2009.gada budžeta izdevumu samazinājumos Pārvaldes budžets ir sarucis par 2,4 miljoniem latu. Izdevumi atlīdzībai samazināti par 1 miljonu latu, izdevumi precēm un pakalpojumiem – par 1,4 miljoniem latu. Tādēļ no 2009.gada 1.janvāra Pārvaldes darbinieku atalgojums ir samazināts par 20%.


Pārvaldes darbinieki nākamgad nesaņems arī prēmijas, kompensācijas un citas piemaksas, kā arī ierēdņu atvaļinājuma pabalstu. Tāpat ieviesti stingri taupības pasākumi, lai nodrošinātu 28% samazinājumu izdevumiem par precēm un pakalpojumiem.


Pārvalde arī turpmāk savlaicīgi informēs par izmaiņām nodaļu darba laikā. Informācija ir pieejama arī Pārvaldes mājas lapā www.pmlp.gov.lv .


PMLP teritoriālās nodaļas sniedz pakalpojumus, kas saistīti ar pasu izsniegšanu, ielūgumu un izsaukumu apstiprināšanu, ziņu iekļaušanu un sniegšanu no Iedzīvotāju reģistra. Iedzīvotāji šos pakalpojumus var saņemt jebkurā Pārvaldes nodaļā neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas. PMLP nodaļas atrodas visās lielākajās pilsētās un rajonu centros.


Laura Karnīte
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.