Skolvadības sistēma e-klase sasniedz jaunus rekordus

20.01.2009.

Noslēdzoties 2008./2009. mācību gada pirmajam semestrim, skolvadības sistēmas „e-klase” lietošanas apjoms sasniedzis jaunus rekordus.  Nedēļas laikā ievadīto vērtējumu skaits sasniedzis 2,3 miljonus, kas, salīdzinot ar pagājušā mācību gada noslēguma pēdējo nedēļu, ir gandrīz par 1,2 miljoniem vērtējumu vairāk.


Pamazām darbs ar e-klasi kļūst par skolu un skolotāju ikdienu – pēc statistikas datiem vienlaicīgi to izmanto ap 800 skolotāju, ik dienu pievienojot ap 100 000 vērtējumu. Salīdzinājumam, pagājušajā mācību gadā skolotāji ik dienas pievienoja vidēji 50 000 vērtējumu.


Arī vecāki ir novērtējuši priekšrocību regulāri būt lietas kursā par savu atvašu sekmēm, izmantojot SMS apziņošanas sistēmu un piekļuvi bērna sekmēm. Par to liecina fakts, ka, vidēji, dienā bērnu sekmēm līdzi seko ap 5000 vecāku.


„Lai gan ievadīto vērtējumu skaita un vecāku intereses par atvašu sekmēm pieaugums nav tik straujš kā gribētos, tomēr tas liecina, ka aizvien pieaug skolu vadības, skolotāju un vecāku izpratne par sistēmas „e-klase” sniegtajām priekšrocībām,” skaidro skolvadības sistēmas izstrādātāja kompānijas DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.


Skolvadības sistēma „e-klase tiek regulāri attīstīta un papildināta ar jaunām funkcijām un iespējām. Uzklausot „e-klasi” izmantojošo vecāku ieteikumus, SIA „DEAC” jau izstrādā jaunus pakalpojuma modeļus vecākiem. Tie ļaus turpmāk atteikties no ik vakara atskaišu saņemšanas SMS formā. Tā vietā vecāki varēs izvēlēties saņemt atskaites pa e-pastu vai izmantot tikai skolvadības sistēmas „e-klase” interneta pieeju.


Pašlaik e-klasei ir piereģistrējušās 450 skolas. No tām 100 ir Rīgas skolas, pārējās ir no visiem Latvijas reģioniem.


Skolvadības sistēma „e-klase” darbojas no 2005. gada sākuma ar mērķi atvieglot skolotājiem dažādu atskaišu sagatavošanu, kā arī veicināt vecāku informētību par skolēnu gaitām skolā. ”E-klase” ir saskaņota Izglītības un zinātnes ministrijā, saņemot tiesības skolām izmantot šo elektronisko žurnālu. Skolvadības sistēmas „e-klase” izstrādātājs ir informāciju tehnoloģiju kompānija DEAC.


Informāciju sagatavoja
Artis Babris, DEAC mārketinga daļas vadītāja asistents,
tel.: 6707 2100,
ababris@deac.eu, www.deac.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 20.01.2009.