Noslēdzies Latvijas čempionāta zemledus makšķerēšanā pirmais posms

11.01.2009.

11. janvārī Riebiņu novadā uz Eikša ezera noslēdzās Latvijas 2009. gada zemledus makšķerēšanas čempionāta pirmais posms. Sacensības notika divās kārtās – 10. un 11. janvārī. Kopumā čempionāta pirmajā posmā spēkiem mērojās 18 zemledus makšķerēšanas komandas no dažādiem Latvijas novadiem.


Par čempionāta uzvarētājiem un tā līderiem ir kļuvuši Arnolds Grebežnieks (Pansija) ar 3 punktiem, Pēteris Lideris (Salmo) ar 4 puntiem un Guntis Kārkliņš (Salmo) ar 4 punktiem. Komandu vērtējumā labākās bija komandas Salmo – 50 punkti, Pasaule – iegūti 66 punkti un Pansija – 72 punkti.


Jāatzīmē, ka 2008. gada čempionāta pēdējās vietas ieguvēji – Ekspert no Daugavpils, šogad čempionāta 1. posmā ierindojās 10. vietā.


Apsveicami, ka savu interesi izrādīja un čempionātā piedalījās arī Preiļu rajona komanda Preiļi un Spečuki. Komandas Preiļi sastāvā startēja Vitālijs Plivda, Aivars Žugris, Broņislavs Plivda, Viktors Vjakse un Kazimirs Anspaks. Preilieši 1. posmā ieguva 117 punktus. Otrie mūsu rajona pārstāvji – komanda Spečuki – pirmo posmu noslēdza labāk – ar 100 punktiem. Par komandas panākumiem cīnījās Ainars Kalvāns, Aldis Kalvāns, Māris Āriņš, Arturs Grebežs un Edmunds Boreiko.


Jāpiemin, ka dažās komandās startēja arī sievietes, un, jāsaka, guva ne sliktākus rezultātus par dažu labu kaislīgu vīriešu kārtas ‘copētāju’. Salmo sastāvā startēja labi pazīstamā Rita Verza-Grabovska, Daugavpils Ekspertā makšķerēšanas prasmi rādīja Žanna Belonožkina, Dobeles komandā makšķerēja Māra Ķenģe, bet starp BB Copes vīriem labus lomus vilka komandas biedrenes Laila Grīnberga un Kristīne Maklere.


Čempionāta dalībnieki pateicas Elgastam Dimantam par 1. posma organizēšanu, bet mēs ceram uz lieliem lomiem nākošajā čempionāta posmā, kas pārcelts uz Limbažu Lielezeru. Ne asakas!


LR 2009. gada čempionāts zemledus makšķerēšanā rezultātu protokols, komandu vērtējums (PDF)


Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 11.01.2009.