Preiļu Mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļas audzēkņu darbi saņem augstu vērtējumu Latvijā un starptautiskos konkursos

13.01.2009.

Preiļu Mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļā, arī iesākot jauno 2009. gadu, notiek aktīva rosība – tiek zīmēts, gleznots, veidots, izstrādātas kompozīcijas, apgūti mākslas valodas pamati. Paralēli mācību darbam tiek gatavoti radošie darbi konkursiem un dažādām akcijām.


Savos priekos par sasniegumiem gribu padalīties ar jums, lasītāj. Jau ierasts, ka mūsu skolas audzēkņu darbi tiek ievēroti un atzinīgi novērtēti. Tas uzliek arī augstāku latiņu – vienmēr izdarīt labāk. Un rezultāti neizpaliek! Audzēkņi arvien biežāk iesaistās starptautiskos konkursos. Mācību gada sākumā nosūtījām darbus uz Taivānu, kur konkursā piedalījās bērni no vairāk nekā simts valstīm. Liels bija mūsu prieks, kad Jūlija Starovoitova un Katrīna Griga saņēma uzaicinājumu uz apbalvošanas ceremoniju Rīgā. Meitenes saņēma dāvanas un ļoti krāšņus diplomus.


Tikpat lieliski mums veicās arī starptautiskajā konkursā „Es dzīvoju pie jūras”, ko organizēja Bolderājas mākslas un mūzikas skola. Konkursam tika iesūtīti vairāk nekā 3000 zīmējumu. Sīvā konkurencē mūsu jaunie mākslinieki saņēma sešus diplomus. Lāsma Pudāne ieguva visaugstāko – 2. vietu – un sudraba medaļu, Jūlijai Podskočijai un Mārītei Zīmelei – bronzas medaļa un trešā vieta glezniecībā, Dagne Devjatnikova un Santa Znotiņa saņēma atzinību. Šajā konkursā bērnu žūrija izvirzīja apbalvošanai sešus, viņuprāt, labākos darbus. Starp tiem balvu un diplomu saņēma mūsu skolas 4. klases audzēkne Vanda Sondore.


Nesen piedalījāmies kopējā projektā ar Daugavpils saules skolu par tēmu „Brīnumzemes stāsti”. Bijām uzaicināti uz izstādes atklāšanu grāmatu namā „Globuss”. Mūsu skolu pārstāvēja divpadsmit audzēkņu veiksmīgākie darbi.


Mārtiņa Brica zīmējums veselu mēnesi priecēja skatītājus veikala skatlogā, savukārt Diānas Meluškānes darbs uzrunāja rakstnieci Marinu Kosteņecku. ”Skatoties uz šiem ziedošajiem kokiem, es atgriežos bērnībā” – tā teica izcilā rakstniece savas grāmatas ”Lēti pārdodas klauns” prezentēšanas reizē.


Visas klases aktīvi bija iesaistītas apsveikumu zīmēšanas akcijā „Sveiksim Latviju dzimšanas dienā!” Par jaukajiem radošajiem darbiem saņēmām diplomu no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, bijām uzaicināti uz apbalvošanu par sasniegumiem konkursā „Ar mīļumu”.
Pagājušā gada nogalē ir saņemts sūtījums no SIA Zaļā josta – kalendāri jaunajam gadam ar mūsu audzēkņu Dagnes Devjatnikovas un Jūlijas Podskočijas zīmējumiem. Diplomus un lieliskas balvas saņēmām jau pavasarī, bet kalendārs tika izdots nesen. Patlaban ir izsūtīti darbi vēl trijiem konkursiem, un mēs ar lielu nepacietību gaidām rezultātus.


Mūsu skola var pamatoti lepoties ar trijiem jaunajiem talantiem – Jūliju Podskočiju, Mārīti Zīmeli un Vandu Sondori. Pašlaik meitenes strādā pie radošajiem darbiem otrajai Latvijas jauno talantu izstādei. Šajā komandā ir 15 talantīgākie bērni no visas Latvijas.


No malas varētu likties, ka mēs strādājam tikai konkursiem, taču tā nav. Primārais ir mācību darbs, un pēc piecu gadu programmas apgūšanas katrs audzēknis izstrādā diplomdarbu. Šie audzēkņu radošie darbi tiek veikti mācību gada pēdējā pusgadā. Parasti tie ir liela apjoma un tiek paredzēti skolas vizuālā tēla uzlabošanai. Tās ir gleznas, zīda gleznojumi, skulptūras stikla apgleznojumi, spilveni un grafikas. Darbus vērtēt piesaistām komisijas locekļus no citām mākslas skolām. Mūsu audzēkņu radošie darbi parasti tiek novērtēti ar visaugstāko atzīmi.


Atzinība par lieliskajiem darbiem ir izskanējusi pa visu Latviju. Par to liecina lielais interesentu skaits no Latvijas dažādiem rajoniem. Pie mums ir viesojušās skolas no Balviem, Galgauskas un Jēkabpils. Vasarā skolā viesojās draugi no Francijas, Itāļu koris, delegācijas no Vācijas un kaimiņu zemes Lietuvas. Visiem ir viens atzinums – fantastisks līmenis! Oktobrī pie mums ciemojās skolēni no Vācijas un Anglijas, kuri darbojas kopējā Komenius projektā ar Preiļu Valsts ģimnāziju. Gan ciemiņiem, gan arī mūsu pašu ģimnāzistiem bija liels pārsteigums par tik jauku skoliņu un tik talantīgiem bērniem mūsu pilsētā.


Oktobrī mūsu skolu apmeklēja rajona skolu direktori. Tikšanās laikā izskanēja priekšlikums turpmāk seminārus organizēt mūsu zālē. Pagaidām te ir tikai televizors, bet ceram, ka vēlāk iegādāsimies arī citu tehnisko aprīkojumu, kas pienāktos konferenču zālei. Tāpat arī ceram, ka skolai būs trešais stāvs ar savu izstāžu zāli un telpas ar griestu logiem, kas ir ļoti piemēroti gleznošanai. Ceram, ka nākotnē būs piepildīts arī mūsu sapnis par skolas Logo pie ēkas fasādes.


Tik augsti darba sasniegumi nebūtu iespējami bez skolotāju komandas pašaizliedzīgā darba un skolas direktora atbalsta. Ar pašvaldības gādīgu atbalstu telpas ir siltas un mājīgas, un pastāv visi nosacījumi radošam darbam un izaugsmei.


Visiem mūsu audzēkņiem jaunajā gadā novēlu vēl lielāku uzcītību, izturību un gribasspēku, pedagogiem – veselību un pacietību. Laimīgu Jauno gadu!


Marianna Abricka,
Preiļu Mūzikas un mākslas skolas
direktora vietniece mācību darbā

Pēdējās izmaiņas: 13.01.2009.