Preiļu novadā 2008. gadā samazinājies laulību skaits

08.01.2009.

Dzimtsarakstu nodaļa apkopojusi informāciju par darbu 2008. gadā. Tāpat kā visā valstī iedzīvotāju dzimšanas gadījumu ir reģistrēts mazāk nekā miršanas gadījumu, pagājušajā gadā samazinājies arī noslēgto laulību skaits.


2008. gadā reģistrēti 96 jaundzimušie, kas ir par 16 bērniem mazāk nekā 2007. gadā. Iedzīvotāju skaitu papildinājuši 42 zēni un 54 meitenes. Septiņu bērnu dzimšana reģistrēta bez ziņām par tēvu. Joprojām diezgan daudz ir tādu gadījumu (2008.gadā – 35), kad jaundzimušajam tiek atzīta paternitāte. Proti, bērniņš dzimis nereģistrētā laulībā, bet tēvs labprātīgi to atzīst par savu, bērns iegūst tēva vārdu, tādejādi tiek nostiprinātas viņa tiesības, ir iespēja pretendēt uz mantojumu no tēva puses.


Preiļu novadā nav raksturīgi dot bērniem neparastus vārdus. Nav arī tādu „topa vārdu”. Pagājušajā gadā dzimušas četras Viktorijas, pa divām – Amanda, Elīza, Kamila., Ksenija, Sofija, divi Kristiāni un Vladislavi. Pie retākajiem vārdiem pieskaitāmi Franciska, Rianna, Selīna, Ditmārs, Patriks, Viljams Evans. Jāsaka, ka nav vairs modē dot divus vārdus. Pagājušajā gadā divos vārdos nosaukta tikai viena meitene un viens zēns. Dvīņu dzimšana nav reģistrēta.


Aizvadītajā gadā novada dzimtsarakstu nodaļā laulību noslēguši 52 pāri, kas ir par 26 pāriem mazāk nekā 2007. gadā. Baznīcā salaulāti 5 pāri. Divas laulības noslēgtas ar ārzemniekiem. Mūsu līgavas kļuvušas par sievām Dienvidāfrikas Republikas un Ukrainas pilsoņiem. Vienai līgavai laulība reģistrēta pirms astoņpadsmit gadu vecuma sasniegšanas. Pārsvarā laulībā stājas vīrieši 25 – 30, sievietes 22 – 26 gadu vecumā. Vecākajam līgavainim bija 77, līgavai – 78 gadi. Pirmajā laulībā stājušās 79 personas, otrajā – 24, bet trešajā – 1 vīrietis. Maģiskajā datumā – 2008. gada 8. augustā – laulībā devušies divi pāri. Dažādu iemeslu dēļ laulības reģistrāciju atcēluši 5 pāri.


Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, par 36 cilvēkiem ir samazinājies mirušo skaits. Pagājušajā gadā mūžībā devušies 132 iedzīvotāji – 82 vīrieši un 50 sievietes. Visvairāk miruši ir cilvēki, kuru vecums pārsniedz 70 gadus.


Anita Loginova,
Preiļu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 08.01.2009.