Skolēni izglābuši 4000 kokus

22.12.2008.

Swedbank Vislatvijas makulatūras vākšanas akcijas ietvaros divu mēnešu laikā jau nogādātas pārstrādei 328,78 tonnas makulatūras. Makulatūras vākšana turpinās.


Kopumā Swedbank, Latvijas Dabas fonda un Papīrfabrikas „Līgatne” kopīgi organizētajā makulatūras vākšanas akcijā pieteicās rekordliels Latvijas skolu skaits – 448, kas ir teju puse no Latvijas vispārizglītojošām skolām. Pēc pirmajiem diviem makulatūras vākšanas mēnešiem pārstrādei nogādātas 328,78 tonnas makulatūras no 55 Latvijas skolām.


Vidēji katra tonna pārstrādātās makulatūras papīra ražošanai saudzē 13 kokus. Viegli aprēķināt, ka Latvijas skolēni, to vecāki, skolotāji un pārējie, kas līdzdarbojušies makulatūras vākšanā un nodošanā, jau šobrīd izglābuši 4274 papīrmalkas ciršanai paredzēto koku. Makulatūras vākšana joprojām turpināsies līdz pavasarim.


Skolēni ar prieku iesaistās makulatūras vākšanā, nes no mājām vecas avīzes, žurnālus, arī skolas atbrīvojās no liekajiem iekrātajiem papīra kalniem. Ļoti svarīgi, ka tādejādi veidojas arī labāka izpratne turpmāk, apzinoties vai ikdienā ikreiz pārdomāti lietojam papīra resursus.


Dalībai akcijā skolotājiem un skolēniem ir dažāda motivācija – citi ir vienkārši dabas draugi un vēlas glābt kokus, citi vēlas ieviest kārtību un atbrīvoties no vecu laikrakstu un grāmatu uzkrājumiem, kādam savukārt ļoti gribas tikt pie laba zīmēšanas papīra, kas pienākas par ikvienu nodoto tonnu. Skolās nereti tiek rīkotas arī sacensības starp klasēm, tādejādi makulatūras vākšana gūst vēl lielāku atsaucību.


Šodien ikvienam aktuāli, ka ikdienā lietojamā papīra apjomu var samazināt pārejot no biežāk izplatītā 80 g/m² biroja papīra uz vieglāku – piemēŗam, 75 g/m². Dabai palīdzēsim, izvēloties arī otrreizēji pārstrādātu papīru, nebalinātu vai ar FSC sertifikācijas zīmi marķēto.


Projekta vadītāja
Zaiga Pulkstene

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.