Notiks diskusija par atbalsta grupu veidošanu un koordinēšanu cilvēku ar garīgās veselības problēmām tuviniekiem

18.12.2008.


Valsts aģentūra
SABIEDRĪBAS VESELĪBAS AĢENTŪRA
Komunikācijas daļa
Preses nodaļa
Tālruņi: 67081(549), (624), (625); e-pasts:
prese@sva.gov.lvwww.sva.gov.lv
Fakss: 7374980; Rīga, Klijānu iela 7, LV-1012


Šī gada 18. decembrī Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) organizēs pirmo diskusiju par atbalsta grupu veidošanu un koordinēšanu cilvēku ar garīgās veselības problēmām tuviniekiem. Diskusijas mērķis ir meklēt veidus, kā sniegt atbalstu tiem cilvēkiem, kuri ikdienā rūpējas par saviem tuviniekiem ar garīgās veselības problēmām.


Diskusijā piedalīsies vairāku nevalstisko organizāciju un tuvinieku pārstāvji, kuri ikdienā rūpējas par cilvēkiem ar garīgās veselības saslimšanām.  SVA mērķis ir diskusijas laikā apzināt katras organizācijas ieguldījumu un to ar kādām problēmām tās saskaras un kāds varētu būt SVA sniegtais atbalsts.


Pacientu tuviniekiem kā galvenajiem cilvēku ar garīgās veselības problēmām aprūpētājiem, ir nepieciešams regulārs psiholoģisks atbalsts un psihiatrijas nozares speciālistu konsultācijas par dažādiem ar aprūpi saistītiem jautājumiem.


Diskusijā aicināti piedalīties tuvinieku pārstāvji, garīgās veselības aprūpes speciālisti gan no Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra, Jelgavas psihoneiroloģiskās slimnīcas „Ģintermuiža”, gan akadēmisko aprindu un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kas pašlaik ir iesaistīti atbalsta sniegšanā.


Gan Latvijā, gan citās valstīs šādas atbalsta grupas lielākoties darbojas kā nevalstiskās organizācijas, šīs atbalsta grupas vada psihologi, psihoterapeiti vai arī paši grupas dalībnieki.


Informāciju sagatavoja
SVA Preses nodaļas vadītāja
Laura Bundule
Tel.: 67081549 (
laura.bundule@sva.gov.lv)


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.