Veselīgas dāvanas – specializēto aprūpes centru un internātskolu bērniem

15.12.2008.

15.decembrī plkst.11.00 Sabiedrības veselības aģentūrā (SVA) , Klijānu ielā 7 notiks preses konference, kuras laikā tiks sniegta plašāka informācija par akciju „Veselīgas dāvanas”. Akcijā piedalījās valsts pārvaldes iestādēs strādājošie, lai sarūpētu dāvanas specializēto aprūpes centru un internātskolu bērniem.


Akciju pirms trim gadiem ierosināja Veselības ministrija, aicinot valsts pārvaldes darbiniekus iesaistīties labdarībā, dāvinot fizisko un garīgo veselību veicinošas lietas. Pirmajā akcijas gadā dāvanas saņēma piecdesmit divu Latvijas bērnu namu un patversmju iemītnieki, savukārt otrajā akcijas gadā ar dāvanām tika iepriecināti sešpadsmit internātvidusskolu un internātpamatskolu audzēkņi.


Šogad akcijā „Veselīgas dāvanas” ir iesaistījušies 9 ministriju un to pārraudzībā esošu iestāžu darbinieki, rūpīgi izvērtējot apdāvināmo vajadzības un intereses.


Akcijas „Veselīgas dāvanas” koordinētāja Sabiedrības veselības aģentūra aicina ikvienu šajos taupības apstākļos neaizmirst par tiem, kuri ir atkarīgi no citu labvēlības, kā arī īpaši piedomāt, lai dāvana tās saņēmēju ne vien iepriecinātu, bet arī būtu noderīga veselībai.


Veselīgas dāvanas dāvāsim arī saviem tuviniekiem un draugiem! Kā apliecina SVA veikto pētījumu dati – cilvēki arvien retāk brīvajā laikā nodarbojas ar fiziskajām aktivitātēm, tā vietā izvēloties mazkustīgu laika pavadīšanu pie televizora vai datora ekrāna. Mazkustīgums apvienojumā ar neveselīgiem uztura paradumiem veicina aptaukošanos gan vecāka gadagājuma cilvēku, gan arī bērnu vidū, un ir nopietns vairāku slimību riska faktors. Sabiedrības veselības speciālisti atgādina, ka ziemas tumšajos mēnešos daudzi cilvēki kļūst nomāktāki un depresīvāki, tādējādi nepieciešams rūpēties ne vien par fizisko, bet arī garīgo veselību un emocionālo labsajūtu. 


Sporta inventārs, baseina apmeklējuma abonements, prāta spēles, biļetes uz teātri vai koncertu, pašadīti dūraiņi pastaigām svaigā gaisā, medus burciņa vai grozs ar Latvijā audzētiem āboliem – lūk, dažas idejas dāvanām, kuras var izvēlēties, ņemot vērā dāvinātāja iespējas un apdāvināmā intereses.


Informāciju sagatavoja
SVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Baiba Auzāne

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.