Līderu dienas Rīgā

09.12.2008.

Preiļu 1. pamatskolā jau otro gadu tiek realizēta programma „Karjera” projektā „Esi līderis!”, ko realizē Latvijas Uzņēmējdarbības un Menedžmenta Akadēmija. 8. – 9. klašu skolēni apgūst mācību priekšmetus „Lietišķā etiķete” un „Mērķtiecīga karjeras veidošana”.


Šogad programma piedāvā arī ko jaunu – iespēju apgūt biznesa spēles sadarbībā ar intelektuālo galda spēļu klubu „I’M”. 


Vispirms Rīgā šai klubā notika treneru apmācība, uz kuru devās 9.a klases skolniece Ilze Jakovļeva. Dienas gaitā treneri tika apmācīti kā komunicēt interaktīvā veidā, kādi ir intelektuālo spēļu vadīšanas principi, kā iegūt atgriezenisko saiti, kā caur spēli atrast izaugsmes ceļu, kā attīstīt dalībnieku stratēģiskās un taktiskās prasmes. Katra dalībskola saņēma spēli „Uzsāc biznesu”. Šobrīd skolēni apgūst spēlēšanas prasmi un mācās daudz jauna.


 27. novembrī šī projekta ietvaros notika Līderu dienas 08 „Etiķete – veiksmei un karjerai”, kas ir vērtīgs pasākums kaut vai tāpēc, ka skolēni var tikties ar vienaudžiem no visas Latvijas. Šogad pasākumā ar aizraujošu prezentāciju uzstājās miljonāri –Pēteris Dimants un Jānis Stērninieks. Viena no atziņām – vajag sapņot un sapņi piepildīsies! Dīvaini mazliet, cik tas izklausās vienkārši, bet tieši tā teica miljonārs, cilvēks, kurš sasniedzis daudz, jūtas apmierināts ar dzīvi un ir piepildījis visus savus skolas sapņus. Varbūt ir vērts ieklausīties? Cita atziņa – jebkurā profesijā var gūt panākumus. Vajag tikai drusciņ veiksmes un daudz darba.


Līderu dienas ietvaros katra skola devās ekskursijā uz kādu no veiksmīgiem uzņēmumiem.


SIA „Dardedze Hologrāfija”- mums bija iespēja apmeklēt šo uzņēmumu, iepazīties ar tā produktu  daudzveidīgo piedāvājumu un, protams, uzdot jautājumus, kas saistīti ar uzņēmuma tapšanu, stratēģijām, attieksmi pret klientiem, reklāmu u.c.


Pasākuma izskaņā grupa „Ēnas” radīja patīkamu noskaņu, lai citu gadu atkal gribētos tur doties.


Laila Vibornā,
Preiļu 1.pamatskolas programmas „Karjera” skolotāja


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.