Preiļu rajona skolas nodod makulatūru

03.12.2008.

Swedbank Vislatvijas makulatūras vākšanas akcijas ietvaros šodien notiks makulatūras savākšana no Preiļu rajona Aglonas internātvidusskolas, Jaunaglonas arodvidusskolas un Riebiņu vidusskolas. Rīt makulatūru savāks no Dravnieku pamatskolas.


Kopumā Swedbank un Latvijas Dabas fonda kopīgi organizētajā makulatūras vākšanas akcijā tikai viena mēneša laikā pieteicās rekordliels Latvijas skolu skaits – 448. Makulatūras vākšanas akcija un konkurss “Zaļākā klase” turpināsies līdz pat pavasarim, kad tiks noteiktas aktīvākās un videi draudzīgākās skolas un klases.


Visvairāk pieteikumu saņemts no Rīgas un tās rajona skolām – 48, otrajā vietā ir Liepāja un tās rajons – ar 33 skolām. No Preiļu rajona pieteikušās 17 skolas.


Šonedēļ akcijas partneris – SIA “Kravu Eksperti” dosies uz Preiļu rajona Aglonas internātvidusskolu, Jaunaglonas arodvidusskolu, Riebiņu vidusskolu un Dravnieku pamatskolu.


No Preiļu rajona akcijā vēl pieteikušās: Jaunsilavas pamatskola, Jersikas pamatskola, Rudzātu vidusskola, Aglonas vidusskola, Vārkavas pamatskola, Līvānu 1.vidusskola, Silajāņu pamatskola, Rimicānu pamatskola, Sutru pamatskola, Pelēču pamatskola, Priekuļu pamatskola, Rudzātu speciālā internātpamatskola, Preiļu 1. pamatskola.


Skolēni ar prieku iesaistās makulatūras vākšanā, nes no mājām vecas avīzes, žurnālus. Dalībai akcijā skolotājiem un skolēniem ir dažāda motivācija – vieni ir vienkārši dabas draugi un vēlas glābt kokus, citi grib atbrīvoties no vecu laikrakstu un grāmatu uzkrājumiem, kādam savukārt ļoti gribas tikt pie laba zīmēšanas papīra. Skolās nereti tiek rīkotas arī sacensības starp klasēm, tādejādi makulatūras vākšana gūst lielāku atsaucību.


Vienlaikus ar makulatūras vākšanu Swedbank un Latvijas Dabas fonds organizē konkursu “Zaļākā klase”. Atsaucība ir milzīga – konkursam pieteikušās 828 klases. No tām 28 klases no Preiļu rajona skolām.


Projekta vadītāja
Zaiga Pulkstene

Pēdējās izmaiņas: 03.12.2008.