Ar stafeti Preiļu galvenajā bibliotēkā noslēgsies konkurss „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!” Latgalē

05.12.2008.


Piektdien, 5.decembrī Preiļu galvenajā bibliotēkā plkst.11.00 notiks erudīcijas konkursa bibliotēku lasītājiem „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!” Austrumu jeb Latgales reģionālais fināls. Tajā piedalīsies pa vienai bibliotēku lasītāju un bibliotekāru apvienotajai komandai no katra rajona reģionā. Komandas sacentīsies izklaidējoši intelektuālā stafetē, lai noteiktu veiklākos un prasmīgākos bibliotēku pakalpojumu lietotājus. Sacensību dalībniekiem būs jādemonstrē savas prasmes atrast grāmatas bibliotēkā, izmantojot elektronisko kopkatalogu, skatīties un skenēt attēlus ar bibliotēkā esošo multifunkcionālo skenēšanas iekārtu un palielināmo ierīci, kā arī meklēt informāciju interneta datu bāzē, izveidot dokumentu, pārbaudīt e-pastu.


Fināla noslēgumā erudīcijas konkursa „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!” Austrumu reģiona uzvarētāji bibliotekāru, bibliotēku lasītāju, vidusskolēnu un pamatskolēnu līgā saņems galvenās balvas – fotoaparātus un mūzikas atskaņotājus.


Austrumu reģionālajā finālā piedalīsies komandas no Balvu, Daugavpils, Jēkabpils, Krāslavas, Ludzas, Preiļu un Rēzeknes rajoniem. Komandu veidos 4 cilvēki – rajonu līmenī visvairāk punktu ieguvušie erudīcijas konkursa dalībnieki savā līgā – bibliotekāru, bibliotēku lasītāju, vidusskolēnu vai pamatskolēnu.


Erudīcijas konkurss internetā  „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!” norisinājās  no 2008.gada 15.septembra līdz 26.novembrim bibliotēkās visā Latvijā, un tā laikā 5 kārtās tika noteikti  katra Latvijas reģiona prasmīgākie informācijas meklētāji internetā. 
Konkurss notika četrās līgās, atsevišķā konkurencē sacenšoties bibliotekāriem, pamatskolēniem, vidusskolēniem un pieaugušajiem bibliotēku lasītājiem.


Konkursā kopā piedalījās gandrīz 1700 dalībnieki no 375 Latvijas bibliotēkām. Balvu rajonā – 32 dalībnieki no 7 bibliotēkām, Daugavpils rajonā – 50 dalībnieki no 14 bibliotēkām, Jēkabpils rajonā – 48 dalībnieki no 13 bibliotēkām, Krāslavas rajonā – 68 dalībnieki no 15 bibliotēkām, Ludzas rajonā – 18 dalībnieki no 10 bibliotēkām, Preiļu rajonā – 121 dalībnieks no 17 bibliotēkām, Rēzeknes rajonā – 48 dalībnieki no 12 bibliotēkām.


„Konkursu rīkojam jau trešo gadu pēc kārtas, tas patiešām ir kļuvis par tradīciju – bibliotekāri un bibliotēku lasītāji to jau gaida kā pašsaprotamu, ikgadēju pasākumu bibliotēku jomā. Arī dalībnieku atsaucība jūtami pieaugusi – šogad konkursā iesaistījās par 100 bibliotēkām vairāk nekā pērn. Iespējams, tik liela interese ir arī, pateicoties līgumam, kuru noslēdzām ar valsts aģentūru „Kultūras informācijas sistēmas” un kas paredz, ka no šī gada 1.septembra datu bāze letonika.lv ir brīvi pieejama visās 874 Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās,” stāsta projekta letonika.lv vadītāja Anita Vasiļjeva no sabiedrības „Tilde”.


Konkursā varēja piedalīties bibliotekāri un bibliotēku lasītāji no visām Latvijas bibliotēkām.


Konkursu rīko sabiedrība „Tilde” un valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas”.


Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga
v/a “Kultūras informācijas sistēmas” sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 7844902, 29119713; e-pasts:
ilma.elsberga@kis.gov.lv; www.kis.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.