Ar svētbrīdi pieminēs mirušos bērnus

29.11.2008.

Šogad aprit desmit gadi kopš BPAB dibināšanas, un tas ir atskaites punkts, lai atskatītos uz paveikto un plānotu turpmāko darbību. Paliatīvās aprūpes biedrība pagājušajā gadā vien ir sniegusi palīdzību stacionārā 300 ģimenēm un mājas aprūpi 60 ģimenēm. Tā kā paliatīvā aprūpe nesaņem pietiekamu valsts atbalstu, daļa pasākuma tiks veltīta diskusijām par pašreizējo aprūpes sistēmu un tās attīstību.


Sestdien, 29.novembrī, notiks mūžībā aizgājušo bērnu piemiņas svētbrīdis. Tas ir ikgadējs Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības pasākums, kurā laikā starp mirušo piemiņas dienu un pirmo adventi ģimenes tiekas, lai aizdegtu svecīti savu mūžībā aizgājušo bērnu piemiņai.


Pasākumā piedalīsies mācītājs Edgars Mažis, uzrunu teiks Bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainārs Baštiks. Pēc svētbrīža notiks diskusija par nedziedināmi slimu bērnu aprūpi un iespējām to uzlabot.


Svētbrīdis notiks pl.11:00 vēsturiskajā Benjamiņa namā – viesnīcā „Europa Royale Hotel” K.Barona ielā 12.


„Smagas onkoloģiskas saslimšanas, dažādi audzēji vai iedzimtas ģenētiskas slimības var piemeklēt jebkurā vecumā, arī bērnus, kuri nav sasnieguši pat skolas vecumu un par pilngadības svinēšanu varētu tikai sapņot. Paliatīvā aprūpe ir tā, kas sniedz psiholoģisku, sociālu un garīgu atbalstu šādiem bērniem un viņu ģimenēm,” atbalsta nozīmi skaidro Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības (BPAB) vadītāja Dr. Anda Jansone.


Paliatīvā aprūpe ir nedziedināmi slimu bērnu aprūpe, kad radikālās terapijas iespējas ir izsmeltas. Tā ietver sevī ne tikai slimības simptomu kontroli, psiholoģisku, sociālu un garīgu atbalstu pacientam un viņa tuviniekiem slimības laikā, bet arī atbalstu ģimenei sērošanas periodā.


Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība veido dažādus izglītojošus, pieredzes apmaiņas un līdzekļu piesaistes projektus, kā vienu no piemēriem var minēt labdarības akciju „Dāvāsim sapni!”. Daudzas ģimenes dzīvo salīdzinoši grūtos apstākļos, cīnoties par iztiku un bērna ārstēšanu, un bērnu sapņu piepildīšana bieži nav iespējama. Mājdzīvnieciņš, spēļu laukums, dators – tās ir vēlmes, ko ģimenes nevarētu atļauties, bet sapņa piepildīšana atgriež dzīvesprieku un dod spēcīgu psiholoģisku stimulu pretoties slimībai.


Lai pievērstu sabiedrības uzmanību paliatīvās aprūpes problēmām, pirms četriem gadiem notika pirmā „Dāvāsim sapni!” labdarības akcija, kuras mērķis ir piepildīt nedziedināmi slimu bērnu sapņus, kā arī sniegt atbalstu Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai. Šogad akcijas ietvaros ikviens var palīdzēt piepildīt 15 bērnu sapņus, ziedojot labdarības portālā „Ziedot.lv” vai zvanot uz ziedojumu tālruni 90006983.


Elīna Kalniņa
Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība, koordinatore

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.