HIV/AIDS pacientu ārstēšana tiks turpināta

27.11.2008.

27.novembrī Sabiedrības veselības aģentūrā (SVA) notika ārkārtas HIV, tuberkulozes un seksuālās transmisijas infekciju izplatības ierobežošanas koordinācijas komisijas sēde. Tās mērķis bija risināt HIV/AIDS slimniekiem aktuālo jautājumu par slimnieku nodrošināšanu ar nepieciešamajiem medikamentiem.


Veselības ministrija komisijas locekļus informēja, ka šonedēļ ir atrasti nepieciešamie līdzekļi, lai turpinātu HIV/AIDS pacientu ārstēšanu ar antiretrovirālās terapijas (terapijas, kas paredzēta HIV slimnieku ārstēšanai) medikamentiem. HIV/AIDS pacientu un nevalstisko organizāciju pārstāvji problēmas atrisinājumu vērtēja pozitīvi.


Komisijas locekļi arī pārrunāja turpmākos soļus, kas uzlabotu  HIV/AIDS pacientu ārstēšanas procesu: profilakses organizēšanu, ģimenes ārstu iesaistīšanu HIV/AIDS pacientu ārstēšanas procesā un ārstu apmācību, kā arī iespēju nākamajā gadā veikt pētījumu par HIV/AIDS ārstēšanas pieejamību Latvijā.


Nākamā HIV, tuberkulozes un seksuālās transmisijas infekciju izplatības ierobežošanas koordinācijas komisijas sēde plānota 17.decembrī.


Informāciju sagatavoja
SVA Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Laura Bundule

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.