Latgalē veiksmīgi novērš vēja postījumus elektrolīnijās

25.11.2008.

AS „Sadales tīkls” turpina veiksmīgi novērs vēja un sniega radītos postījumus Latvijas Austrumu reģionā. Neraugoties uz grūti izbraucamajiem ceļiem un sliktajiem laika apstākļiem, līdz otrdienas r1ita plkst. 9 novērsti 95 procenti no zināmajiem elektroapgādes traucējumiem Latgalē.


Vēja brāzmas un sniegputenis naktī no svētdienas uz pirmdienu Austrumu reģionā bez elektrības bija atstājis pāri par 5500 mājsaimniecību. Lielākie postījumi bija fiksēti Rēzeknes (1740 atslēgumi), un Ludzas (1720 atslēgumi), rajonos.


AS „Sadales tīkls” Austrumu reģionā bojājumu novēršanai tika operatīvi iesaistītas 39 montieru brigādes. Montieriem, neraugoties uz neizbraucamajiem Latgales ceļiem, krītošo sniegu un vēju, jau līdz pirmdienas vakaram izdevās atjaunot elektroapgādi vairāk nekā 4000 Latgales mājsaimniecībām. Savukārt, otrdienas rītā jau novērsti vairāk kā 95 % no zināmajiem elektroapgādes traucējumiem Latgalē.


Pašlaik Latgalē bez elektrības ir vēl 202 klienti. No tiem 64 Daugavpils raj., 53 Ludzas raj., 47 Rēzeknes raj., 25 Preiļu raj., un 13 Krāslavas raj.


AS “Latvenergo” brīdina iedzīvotājus, – netuvoties elektropārvades un sadales līnijām un citām elektroietaisēm, būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem pie elektrolīnijām, kuras atrodas mežu malās un stigās vai lielu koku tuvumā. Stiprā vēja ietekmē koki šajās vietās var lūzt un gāzties, iekaroties līnijās radīt bīstamas situācijas un apdraudēt cilvēku dzīvību.


Atgādinām: REDZOT ZEMĒ GUĻOŠU LĪNIJAS VADU VAI UZ LĪNIJAS UZKRITUŠU KOKU, NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NETUVOJIETIES TAM UN NEĻAUJIET TO DARĪT ARĪ CITIEM!


Aigars Smagars
AS „Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas projektu vadītājs


Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.