ALŪKSNĒ ATKLĀS AKCIJAS „GAISMAS TILTI” GODA ZĪMI

30.11.2008.

Latvijas dzimšanas dienas akcijas „Gaismas tilti” ietvaros pašvaldībām rīkotajā konkursā par interesantāko projekta ideju ir uzvarējusi Alūksnes pilsēta. Kā konkursa uzvarētāja Alūksne saņems „Gaismas tilti” goda zīmi – īpaši veidotu vides objektu.


Vides objekts ir 21. gadsimta kolonna, kas izgatavota no nerūsējošā tērauda. Uz tās virsmas ir izvietota svētku salūta mozaīka ar iestrādātu Latvijas 90. gadadienas svinību moto „Iededzies par Latviju!” un tekstu: „Gaismas tilti 2008. gada 22. augusts”. Kolonna ir oriģināldarbs, kuru pēc Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Alekseja Naumova skices veidojuši jaunie mākslinieki Nauris Krastiņš, Edgars Kvjatkovskis, Jānis Dukāts, Jānis Znotiņš un akadēmijas Stikla mākslas katedras lektore Vineta Groza. Goda zīmes tapšanā līdzdarbojās arī salonveikals Ceramicas – Aparici un SIA Philips Latvija sadarbībā ar SIA Moduls interjeri.


Akcijai „Gaismas tilti” oficiāli tika pieteikti 220 Latvijas tilti no 157 pašvaldībām. Konkursam par interesantāko un atraktīvāko „Gaismas tilti” organizēšanas ideju pašvaldībās tika iesūtīti 38 pieteikumi. Par labāko ideju konkursa žūrija, kuru pārstāvēja Valsts kancelejas direktore Gunta Veismane, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle, „Gaismas tiltu” vēstneši rakstniece Nora Ikstena, režisore Māra Ķimele un mākslinieks Imants Lancmanis, Latvijas 90. gadadienas svētku koordinatore Sandra Biseniece un projekta „Gaismas tilti” koordinatore Indra Rubene, atzina Alūksnes pilsētas projektu. Alūksnē no gaismas un ziediem tika veidots simbolisks ceļš, kas savienoja trīs pilsētas tiltus – tiltiņu uz Mazā prinča saliņu Alūksnes muižas parkā, Pilssalas tiltu un Saules tiltu Tempļakalnā.


Goda zīme tiks atklāta 30. novembrī plkst. 16.00 Alūksnē pie viena no pilsētas „Gaismas tiltiem” – Pilssalas tilta. Pasākumā piedalīsies „Gaismas tiltu” vēstneši, konkursa žūrijas locekļi, Latvijas 90. gadadienas svētku koordinatori, goda zīmes autori, kā arī konkursa dalībnieki no citām pašvaldībām.


Informāciju sagatavoja:
LR AM Organizācijas nodaļa

Pēdējās izmaiņas: 30.11.2008.