AS „Sadales tīkls” turpina novērst vēja postījumus elektrolīnijās

24.11.2008.

Pēc svētdienas vētras turpinās postījumu novēršana Latvijas energoapgādes sistēmā, un lielākais darbs nepieciešams valsts Ziemeļu, Centrālajā un Austrumu reģionā. Naktī uz pirmdienu stiprais vējš lauzis kokus un radījis papildu atslēgumus Vidzemē, Latgalē un Kurzemē.


Sadales tīkla sistēmā bojājumi jānovērš galvenokārt Latvijas Ziemeļu reģionā (Rencēnos, Valmieras pagastā, Valkas, Ērģemes pagastā, Skultē un Liepupē, Alojas lauku teritorijā, Braslas pagastā).
Centrālajā reģionā – Rīgas pievārtē (Ropažu pagastā, Plakanciemā, Babītē, Piņķos, Olaines lauku teritorijā, Jaunciema gatvē, Vecāķu prospektā, Berģos, Langstiņos, Ikšķilē), Rietumu reģionā (Užavā, Sakā, Ēdolē, Alsungā, Ugālē, Jūrkalnē).


Naktī uz pirmdienu vēja dēļ konstatēti jauni atslēgumi arī Austrumu reģionā (Lauceses, Demenes, Vaboles, Šederes, Subates, Pilskalnes pag. Priežmales, Piedrujas, Konstantinovas pag. Salnavas, Nirzas, Ļauderu, Ciblas pag. Rudzātu, Sīļukalna pag. Nagļu, Rikavas, Dekšāru, Maltas pag. Varakļāni).


Kopumā plkst. 9:00 pirmdienā Latvijā traucēta elektroapgāde aptuveni 25 tūkstošiem klientu.


Latvenergo koncerna meitasuzņēmuma AS „Sadales tīkls” operatīvo izbraukuma brigāžu montieri novērš stiprā vēja radītos atslēgumus vidējā un zemsprieguma elektrolīnijās, kas bojātas izklaidus, pārsvarā – ārpus pilsētām, laukos rajonos. Visbiežāk bojājumu iemesls ir līnijās iekrituši koki un koku zari, kas vai nu atslēdz vai pārrauj līniju vadus. Remontdarbu lielākais traucēklis ir biezā sniega sega, kas būtiski apgrūtina operatīvā transporta pārvietošanos un piekļūšanu līniju bojājumu vietām.


AS “Latvenergo” brīdina iedzīvotājus, – netuvoties elektropārvades un sadales līnijām un citām elektroietaisēm, būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem pie elektrolīnijām, kuras atrodas mežu malās un stigās vai lielu koku tuvumā. Stiprā vēja ietekmē koki šajās vietās var lūzt un gāzties, iekaroties līnijās radīt bīstamas situācijas un apdraudēt cilvēku dzīvību.


Atgādinām: REDZOT ZEMĒ GUĻOŠU LĪNIJAS VADU VAI UZ LĪNIJAS UZKRITUŠU KOKU, NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NETUVOJIETIES TAM UN NEĻAUJIET TO DARĪT ARĪ CITIEM!


Latvenergo koncerna meitasuzņēmums AS “Sadales tīkls” patstāvīgu darbību sāka 2007.gada 1.jūlijā un tā uzdevums ir elektroenerģijas piegāde 1 miljonam un 40 tūkstošiem klientu visā Latvijā pa vidējā un zemsprieguma tīkliem. Elektroenerģijas sadales sistēmas tīklu kopgarums šobrīd ir 100 tūkstoši kilometru, no tiem trešo daļu veido vidējā sprieguma (6 – 20kV) tīkls un apmēram divas trešdaļas – zemsprieguma (0,4kV) tīkls. Zemsprieguma tīklam pieslēgto lietotāju elektroietaišu apgādi nodrošina 23 tūkstoši transformatoru apakšstaciju (TA).


Andris Siksnis,
AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas vadītājs

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.