Izglītības pārvaldēm nosūtīti Klimata nedēļas informatīvie materiāli

20.11.2008.

Līdz šīs nedēļas beigām visu Latvijas rajonu un pilsētu izglītības pārvaldes saņems Klimata nedēļas, kas Latvijas skolās notiks no 1. līdz 5. decembrim, informatīvos materiālus.


Aicinām vispārizglītojošo skolu pārstāvjus no pirmdienas, 24. novembra, doties uz izglītības pārvaldēm un saņemt Klimata pārmaiņu informācijas dienas metodisko materiālu skolotājiem, plakātu, kā arī DVD „Klimata pārmaiņas. Vides fakti sižetu izlase” un DVD „A-Enerģija”.


Lai mudinātu dabaszinātņu un citu priekšmetu skolotājus organizēt skolēniem interesantu, izzinošu un aizraujošu Klimata nedēļu, ir sagatavots metodiskais materiāls, kurā apkopotas idejas, ko skolotāji kopā ar saviem skolēniem un, iespējams, viņu vecākiem varētu darīt Klimata pārmaiņu informācijas dienā. Metodiskā materiāla autore ir Vides Izglītotāju asociācijas pārstāve, GEF/UNDP projekta “Bioloģiskās daudzveidības aizsardzība Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā” alternatīvas ekonomiskās attīstības darba grupas vadītāja Laura Zvingule.


Tāpat ir izgatavots atraktīvs Klimata pārmaiņu informācijas dienas plakāts, ko izvietot skolās, lai piesaistītu skolēnu uzmanību, kā arī DVD „Klimata pārmaiņas. Vides fakti sižetu izlase”. Šajā DVD iekļauti desmit interesantākie TV raidījuma „Vides fakti” video sižeti, kas stāsta gan par klimata pārmaiņām Latvijā un pasaulē, gan atjaunojamo energoresursu efektīvu izmantošanu.


Papildus Klimata pārmaiņu informācijas dienas materiāliem izglītības pārvaldēm nosūtīti arī DVD „A-Enerģija”. Šajā atkārtoti izdotajā diskā ietverti astoņi video sižeti par atjaunojamiem energoresursiem un to izmantošanu.


Informējam arī, ka Klimata nedēļas ietvaros otrdien, 2. decembrī, plkst. 21:20 Latvijas Televīzijas 1. kanālā tiks demonstrēta Ala Gora dokumentālā filma „Neērtā patiesība”. Filmas demonstrēšanu televīzijā nodrošinās Norvēģijas Karalistes vēstniecība.


Lai klimata pārmaiņu problēmai pievērstu Latvijas sabiedrības, īpaši bērnu un jauniešu uzmanību, Klimata nedēļu Latvijas skolās rosina rīkot Vides ministrija, Latvijas Vides aizsardzības fonds, Norvēģijas Karalistes vēstniecība un valsts SIA „Vides projekti”. Informatīvi atbalsta portāls Draugiem.lv un TV raidījums „Vides fakti”.


Klimata pārmaiņas pasaulē un Latvijā ir kļuvušas par nenoliedzamu faktu, kas ietekmē ikviena cilvēka ikdienas dzīvi. Pie mums, Latvijā, novērojamas arvien siltākas un īsākas ziemas, jūras un upju ūdens līmeņa paaugstināšanās, lielāki plūdu un krastu erozijas riski, biežākas un intensīvākas vētras, spēcīgas lietusgāzes. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai pasaules un Latvijas iedzīvotāji apvienotu spēkus un negatīvās izmaiņas dabā censtos mazināt.


Informāciju sagatavoja:
Anita Lauzuma, valsts SIA „Vides projekti” Vides izglītības un sabiedrības informēšanas projektu vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 20.11.2008.