Donoru diena Preiļos!

26.11.2008.

Valsts Asinsdonoru centra Latgales filiāle informē, ka 2008. gada 26.novembrī tiek organizēta donoru diena Preiļos! Visi laipni tiek aicināti atbalstīt donoru kustību un ziedot asinis poliklīnikas telpās no plkst. 9.00 -12.00!


Paldies par atsaucību un ceram uz tikpat aktīvu līdzdarbību arī turpmāk!


Sakarā ar to, ka tiek ieviesta jauna informācijas sistēma un izbraukuma speciālistu darbs ir datorizēts, lūgums donoriem būt saprotošiem un pacietīgiem, jo reģistrācijas process ir nedaudz ilgāks nekā parasti!


Atgādinām, ka par asins donoru var kļūt ikviens 18 līdz 65 gadus jauns cilvēks, kura svars ir ne mazāks par 50 kilogramiem un kurš pirms asins nodošanas nav lietojis alkoholu un smēķējis. Asins nodošanas un iepriekšējā dienā jāizvairās no trekniem ēdieniem un alkohola, bet stundu pirms procedūras nedrīkst smēķēt (plašāku informāciju var atrast VADC mājas lapā – www.vadc.gov.lv).
     
Ikviens donors pirms asins nodošanas saņem brokastis viena lata vērtībā, pēc asins nodošanas saņem trīs latu kompensāciju pusdienām. Saskaņā ar darba likumu, iepriekš paziņojot darba devējam par asins nodošanu, donoram pēc katras šādas dienas piešķir atpūtas dienu vai pēc darbinieka pieprasījuma šo dienu pievieno ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam.


Maruta Krustāne
VADC LF sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.